بازاریابی بر عهده تشكل های بخش كشاورزی است

بازاریابی بر عهده تشكل های بخش كشاورزی است

لباس نو: کردستان رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان اعلام نمود که بازاریابی دولت کار درستی نیست و این مساله باید بر عهده تشکل های کشاورزی قرار گیرد اما کمک و همکاری ما درباب بازاریابی و صادرات همچنان ادامه خواهد داشت.


فرید سپری بامداد امروز در جلسه هم اندیشی تشکل های بخش کشاورزی با اعلان اینکه خشکسالی بی سابقه در ۵۰ سال اخیر ضربه مهلکی به بخش کشاورزی وارد آورد، اظهار نمود که در برآورد آمارهای خسارت خشکسالی دقت و وسواس زیادی به خرج رفته است.
وی افزود که تا روز گذشته کمتر از ۲ میلیون ۳۰۰ هزار تن گندم در کل کشور خریداری شده و این درحالی است در زمان مشابه سال قبل این میزان بیش از ۲ میلیون و ۸۵۰ هزار تن بوده است.
رییس سازمان جهاد کشاورزی کردستان با اشاره به رسیدگی زودتر محصولات کشاورزی به نسبت سالهای قبل اشاره کرد که سال قبل با وجود شیوع ویروس کرونا و به اوج رسیدن تحریم های ظالمانه تلاش و اهتمام سازمان جهاد کشاورزی بر تامین نهاده ها و توزیع مناسب آنها بوده است.
وی با اعلان اینکه مسئولین جهاد کشاورزی صادقانه مشکلات و مطالبات به حق حوزه کشاورزی را پیگیری می کنند، عنوان نمود که اعتقاد راسخ ما تحقق توسعه با همکاری تشکل ها در زمینه کشاورزی است؛ بازاریابی دولت کار درستی نیست و این مساله باید بر عهده تشکل های کشاورزی قرار گیرد اما کمک و همکاری ما درباب بازاریابی و صادرات همچنان ادامه خواهد داشت.
سپری با اشاره به افت قیمت دینار عراق در سالجاری و خسارت وارده به سیب زمینی کاران ادامه داد که برای تامین نهاده راهکارهایی مناسبی درنظر گرفته شده که با حوزه مربوطه نیز این هماهنگی ها انجام شده است.
محمد صالح احمدی، معاون بهبود تولیدات گیاهی در ادامه این جلسه با اشاره به خشکسالی سالجاری و خسارات وارده به بخش کشاورزی اشاره کرد که پیش بینی تولید بیش از یک میلیون تن گندم در کردستان می شد اما خشکسالی ورق را برگرداند و الان آخرین برآوردها گویای تولید تنها ۵۰۰ هزار تن گندم در کردستان است.
وی اظهار داشت: این کاهش عملکرد گندم در کردستان خسارات ۲ هزار ۵۰۰ میلیارد تومانی به اقتصاد استان وارد آورده است.
معاون بهبود تولیدات گیاهی اظهار نمود که در سال قبل ۹۲ میلیارد تومان سهمیه مکانیزاسیون در کردستان بوده که ۷۲۲ دستگاه تراکتور و کمباین بوده که این میزان با پیگیری های جهاد کشاورزی به ۹۶۲ دستگاه افزایش یافت.
وی افزود که سهمیه امسال مکانیزاسیون بخش کشاورزی نیز ۱۲۰ میلیارد تومان با ۴۶۵ دستگاه تراکتور و ۱۸ دستگاه کمباین در مرحله اول، خواهد بود که هیچگونه مشکلی برای تامین اعتبار و سهمیه تراکتور و کمباین در کردستان وجود ندارد.
منبع:

1400/03/23
22:43:49
5.0 / 5
857
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لباس نو