رشد ۱۴ درصدی تولید كنسانتره آهن در دو ماهه امسال

رشد ۱۴ درصدی تولید كنسانتره آهن در دو ماهه امسال

بررسی آمار عملکرد شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی نشان میدهد که بیش از 9 میلیون تن کنسانتره آهن در دو ماهه ابتدایی امسال تولید شده که رشد 14 درصدی در مقایسه با میزان تولید شده در زمان مشابه سال قبل داشته است.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، طبق آمار در مجموع فروردین و اردیبهشت ماه امسال، شرکت های بزرگ معدنی ۹ میلیون و ۶۰ هزار و ۷۵۹ تن کنسانتره آهن ساخته اند و بیشترین تولید کنسانتره آهن در طول این مدت در شرکت معدنی و صنعتی گل گهر معادل سه میلیون و ۲۰۴ هزار و ۵۹۰ تن بوده است. گل گهر در دو ماهه امسال میزان تولید خودرا ۲۷ درصد نسبت به میزان کنسانتره تولید شده در دو ماهه ابتدایی سال قبل افزایش داده است.
بعد از گل گهر، سنگ آهن چادرملو با یک میلیون و ۹۶۷ هزار و ۷۳۳ تن با رشد ۱۳ درصدی، بیشترین تولید را داشته و شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه با یک میلیون و ۱۸۶ هزار و ۸۲۱ تن در جایگاه سوم قرار گرفته است. میزان تولید در این شرکت در دو ماهه امسال نسبت به دو ماهه سال ۱۳۹۹ یک درصد کمتر شده است.
همین طور در دو ماهه نخست امسال سنگ آهن جلال آباد ۸۵ هزار و ۹۸۱ تن، گهر زمین ۸۷۸ هزار و ۶۶۳ تن، اپال پارسیان سنگان ۴۰۶ هزار و ۷۶۱ تن، شرکت صنعتی و معدنی توسعه فراگیر ۳۵۳ هزار و ۹۴۶ تن، شرکت صنایع معدنی فولاد سنگان ۱۳۴ هزار و ۱۳۰ تن، سنگ آهن مرکزی ۵۸۳ هزار و ۹۳۹ تن و صبانور ۲۵۸ هزار و ۱۹۵ تن از این محصول تولید کردند.
لازم به ذکر است که جمع تولید کنسانتره آهن شرکت های یاد شده در دومین ماه سال ۱۴۰۰ در مجموع چهار میلیون و ۷۳۸ هزار و ۷۹۵ تن است که نسبت به اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۹ افزایش ۱۴ درصدی را نشان میدهد.1400/03/30
18:18:04
5.0 / 5
1324
تگهای خبر: توسعه , تولید , صنعت , صنعتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
لباس نو