تا پنج روز دیگر نیروگاه اتمی بوشهر وارد مدار می شود

تا پنج روز دیگر نیروگاه اتمی بوشهر وارد مدار می شود

به گزارش لباس نو سخنگوی صنعت برق اظهار داشت: از روز گذشته نیروگاه اتمی بوشهر به ظرفیت ۱۰۰۰ مگاوات به علت نقص فنی از مدار خارج شد و احیانا چهار یا پنج روز زمان برای اتمام کارهای عملیاتی لازم است و پس از آن این نیروگاه ورارد مدار خواهد شد.


مصطفی رجبی مشهدی، در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینکه طی این پنج روز به جای افزایش محدودیت بر مشترکان می بایست از طرح های مدیریت مصرف و تشویق محور استفاده نماییم، اظهار نمود: در این زمان صنایع بار خویش را به ساعات کم باری انتقال خواهند داد تا بتوانیم این مدت را پشت سر بگذاریم.
وی اضافه کرد: شرایط سختی را پیش رو داریم و میزان ذخیره تولید به حداقل رسیده است و امیدواریم با وارد مدار شدن این واحد به مدار تولید اوضاع بهبود یابد.
سخنگوی صنعت برق همراهی مردم در مدیریت مصرف برق در ایام جاری را به منظور قطع نشدن برق بخش خانگی بسیار مهم دانست و اظهار نمود: تمام تلاش خویش را می نماییم که مردم گرفتار قطعی برق نشوند، اما از مردم تقاضا داریم که برای کمک به پایداری شبکه برق، مدیریت مصرف برق را مورد توجه قرار دهند.
روز گذشته روابط عمومی سازمان انرژی اتمی اعلام نمود: "به دنبال بروز نقص فنی در نیروگاه بوشهر و بعد از اطلاع قبلی یک روزه به وزارت نیرو، این نیروگاه بطور موقت خاموش و از شبکه سراسری برق خارج شد. بدیهی است بعد از رفع نقص فنی و ظرف چند روز آینده این نیروگاه باردیگر به شبکه سراسری برق خواهد پیوست. "
منبع:

1400/04/01
07:41:40
5.0 / 5
1464
تگهای خبر: تولید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لباس نو