قیمت نفت افزایش بیشتری پیدا كرد

قیمت نفت افزایش بیشتری پیدا كرد

به گزارش لباس نو قیمت نفت روز جمعه تحت تأثیر دورنمای رشد عرضه و احتیاط اوپک پلاس در تسهیل محدودیت عرضه، برای سومین روز متوالی افزایش یافت و در راه ثبت پنجمین رشد هفتگی قرار گرفت.به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، بهای معاملات نفت برنت با شش سنت معادل ۰.۱ درصد افزایش، به ۷۵ دلار و ۶۲ سنت در هر بشکه رسید و در راه ثبت ۲.۹ درصد رشد هفتگی حرکت کرد. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با شش سنت معادل ۰.۱ درصد افزایش، به ۷۳ دلار و ۳۶ سنت در هر بشکه رسید و از آغاز هفته جاری تابحال ۲.۴ درصد رشد نشان داده است.

هر دو شاخص روز پنج شنبه در بالاترین رکورد از اکتبر سال ۲۰۱۸ بسته شدند.

راویندا رائو، نایب رئیس بخش کالاهای شرکت کوتاک سکیوریتیز اظهار داشت: انتظارات برای محدودیت عرضه در بازار جهانی عامل اصلی حمایت کننده از رشد قیمتهای نفت بوده است چونکه تقاضا بهبود پیدا کرده اما محدودیت عرضه اوپک پلاس ادامه پیدا کرده و سطح ذخایر نفت آمریکا پایین آمده است.

عامل دیگری که از قیمت نفت پشتیبانی کرد، تصویب لایحه زیرساخت آمریکا بود که خوشبینی به دورنمای تقاضا برای انرژی را تقویت کرد.

همه چشمها به نشست اول ژوییه اوپک و متحدانش دوخته شده است که مقرر است طی آن درباره تسهیل بیشتر محدودیت عرضه بحث شود. در بخش عرضه، عوامل مهمی که اوپک پلاس در نظر خواهد گرفت، رشد قوی تقاضا در آمریکا، اروپا و چین است که با توزیع واکسن کووید ۱۹ و بازگشایی اقتصادها تقویت شده و رشد موارد مبتلا شدن به کووید ۱۹ در مناطق دیگر را جبران کرده است.

مارگارت یانگ، استراتژیست شرکت دیلی فارکس اظهار داشت: تصور می کنم اوپک پلاس محتاطانه افزایش تولید از اوت به بعد را تنظیم خواهد نمود تا پاسخگوی تقاضای رو به رشد باشد بدون اینکه سبب نوسان قیمتها شود. بازار روی افزایش تولید در اوت از قبل حساب کرده است.

تحلیلگران گروه بانکی ANZ پیشبینی کرده اند که اوپک پلاس تولیدش را در اوت ۵۰۰ هزار بشکه در روز بالا می برد و به ۲.۱ میلیون بشکه در روز تولیدی که در فاصله ماه مه تا ژوییه احیا کرد اضافه می کند.

بر اساس گزارش رویترز، در این بین چشم انداز رفع تحریمهای آمریکا ضد ایران و بازگشت نفت ایران به بازار در آینده نزدیک ضعیف شده است.
1400/04/04
13:56:03
5.0 / 5
1030
تگهای خبر: اقتصاد , تولید , دلار , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
لباس نو