تست ارتعاش توسعه زیرسیستم پیشرانش ناهید ۲ با موفقیت انجام شد

تست ارتعاش توسعه زیرسیستم پیشرانش ناهید ۲ با موفقیت انجام شد

به گزارش لباس نو تست ارتعاش توسعه زیرسیستم پیشرانش ناهید ۲ بر روی کل سامانه و در کنار مدل جرمی ماهواره ناهید با موفقیت انجام شد.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، زیرسیستم پیشرانش ناهید ۲ یکی از مهم ترین زیرسیستم های ماهواره های مخابراتی است که در پژوهشکده سامانه های حمل و نقل فضایی پژوهشگاه فضایی ایران توسعه یافته است.
این زیر سیستم، نخستین پیشرانش تک مولفه ای توسعه یافته در کشور است که تست های نمونه مهندسی خویش را با موفقیت پشت سر گذاشته و الان درحال گذراندن تست های نمونه کیفی است.

در این پیشرانش، سوخت با عبور از روی کاتالیست توسعه داده شده در پژوهشکده تجزیه شده و به منظور عبور از نازل و تولید نیروی تراست، تولید گاز داغ می کند.
به قول دکتر رحیم احسانی، رئیس پژوهشکده سامانه های حمل و نقل فضایی، تست ارتعاش سطح کیفی بر روی کل سامانه و در کنار مدل جرمی ماهواره ناهید انجام شد و مخازن فشارگذاری هم در شرایط کاری و عملیاتی خود قرار داشتند. انجام تست با لحاظ تمهیدات خاص و دقیق ایمنی انجام شد و نتایج این تست، شرایط مناسب سیستم به لحاظ طراحی سازه و همچینن شیرآلات، انژکتور، کاتالیست و اتصالات را نشان داد.

به نقل از پژوهشگاه فضایی ایران، نخستین شیر لچ در کشور، در پژوهشکده سامانه های حمل و نقل فضایی پژوهشگاه فضایی ایران توسعه داده شده و بر روی این سیستم پیشرانش نصب شده است که گامی مهم در رفع محدودیت های تحریمی کشور در حوزه تجهیزات با فناوری بالای فضایی به شمار می آید.
منبع:

1400/04/06
20:21:22
5.0 / 5
1813
تگهای خبر: توسعه , تولید , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لباس نو