مدیرعامل شركت توزیع نیروی برق خوزستان خبر داد

احتمال وقوع اوج مصرف برق سال جاری در هفته پیش رو

احتمال وقوع اوج مصرف برق سال جاری در هفته پیش رو

خوزستان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان نسبت به گرمای هوا در ایام آینده و ضرورت مدیریت مصرف برق برای عبور از قطعی برق اخطار داد.علی خدری در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به افزایش دما به بیشتر از ۵۰ درجه در خوزستان و به تبع آن افزایش مصرف برق اظهار نمود: گرمای پیش رو و احتمال تداوم آن، می تواند مصرف را از توان تولیدی نیروگاه ها بیشتر کند و خاموشی احتمالی برق را افزایش دهد.

وی ضمن اشاره به افت شدید ذخایر آب سدهای کشور به علت کاهش بارندگی ها، اضافه کرد: ضروریست در این شرایط حساس، مشترکان برق با به کار بستن راهکارهای ساده ای چون تنظیم درجه کولرهای گازی و یا استفاده از دور کند کولرهای آبی، در پایدار نگه داشتن شبکه برق و پیشگیری از مشکلات احتمالی در شبکه، به مدیریت مصرف کمک کنند.

خدری ضمن اشاره به این که مشترکان می توانند سهم بسزایی در پیشگیری از قطعی برق داشته باشند، خاطرنشان کرد: به احتمال زیاد در هفته جاری و روزهای پیش رو با وقوع شدت گرمای بی سابقه در خوزستان، به زمان اوج مصرف برق امسال خواهیم رسید.

وی افزود: از تمام هم استانی ها درخواست می نماییم در ایام پیش رو نهایت صرفه جویی را در مصرف برق داشته باشند. مصرف بهینه در این روزها باید بعنوان یک اولویت اساسی مد نظر باشد تا بدون دغدغه و نگرانی از تابستان پر مصرف سال جاری عبور نماییم.

خدری اظهار داشت: استفاده نکردن از وسایل برقی پرمصرف مانند اتو، لباسشویی و جارو برقی در ساعتهای گرم روز (۱۲ تا ۱۸) می تواند در رسیدن به اهداف مورد نظر، کمک شایانی کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق خوزستان با اشاره به اینکه مشترکان خوزستانی تابحال همکاری خوبی در مدیریت مصرف برق داشته اند، اظهار داشت: با عنایت به شروع فصل تابستان با گرمای شدید و کاهش بارندگی و استفاده کنندگان غیرمجاز رمز رمزارزها، به منظور کاهش خاموشی ها انتظار داریم میزان مصرف از جانب شهروندان مدیریت شود و این همکاری تا آخر فصل گرم بیشتر از پیش و با حساسیت بیشتری ادامه داشته باشد.

منبع:

1400/04/12
23:22:36
5.0 / 5
1592
تگهای خبر: تولید , لباس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لباس نو