شاكری:

شاهد تكرار سیكل معیوبی در افزایش نرخ بلیت هواپیما هستیم

شاهد تكرار سیكل معیوبی در افزایش نرخ بلیت هواپیما هستیم

به گزارش لباس نو یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ایرلاین ها نمی توانند به صورت سرخود قیمت بلیت را بالا برند بلکه هرگونه افزایش قیمت باید بر مبنای دستورالعمل و مصوبات باشد.


اقبال شاکری در گفتگو با ایسنا، ضمن اشاره به افزایش غیرقانونی قیمت بلیت هواپیما، بیان نمود: بعد از افزایش غیرقانونی بلیت هواپیما کمیسیون عمران به این مورد ورود کرد و جلسه ای را با رئیس سازمان هواپیمایی کشور و مسؤلان ایرلاین ها برگزار کرد. به دنبال آن سازمان هواپیمایی دستورالعملی را صادر کرد که اگر ایرلاین ها قیمت خویش را به نرخ مصوب باز نگردانند به تعزیرات معرفی خواهند شد.
ایشان در ادامه اظهار نمود: متاسفانه ما شاهد تکرار سیکل معیوبی هستیم که ایرلاین ها به صورت سرخود قیمت بلیت را می افزایند و بعد مجلس و سازمان هواپیمایی ورود می کنند و با فشار قیمت را کمی کم می کنند اما در این میان سود زیادی نصیب ایرلاین ها می شود.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: ما با افزایش قیمت بلیت مخالف نیستیم بلکه افزایش قیمت باید بر مبنای دستورالعمل و مصوبات باشد. اما نمی توان به صورت سرخود در این حوزه عمل شود و فشار زیادی به مردم وارد کرد.
شاکری در انتها تصریح کرد: مقرر شد تا سازمان هواپیمایی با ایرلاین هایی که قیمت خویش را به نرخ قبلی کاهش ندادند و همچنان قیمت را بالا نگه داشته اند، محکم برخورد کند. مجلس هم این مورد را دنبال خواهد نمود.
منبع:

1400/04/13
12:05:35
5.0 / 5
1178
تگهای خبر: قانون , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لباس نو