مدیر پروژه حفاری در میدان اهواز خبر داد

تكمیل اولین چاه پروژه طرح توسعه میدان نفتی اهواز ۱ و ۴

تكمیل اولین چاه پروژه طرح توسعه میدان نفتی اهواز ۱ و ۴

لباس نو: خوزستان مدیر پروژه حفاری در میدان اهواز شرکت ملی حفاری ایران از حفر و تکمیل اولین حلقه چاه در پروژه طرح توسعه میدان نفتی اهواز 1 و 4 آگاهی داد.محمد خاوری نژاد در جمع خبرنگاران اظهار نمود: در امتداد قرارداد همکاری میان شرکت ملی حفاری ایران و شرکت توسعه صنایع نفت و انرژی قشم (OEID)، عملیات حفر و تکمیل اولین حلقه چاه در پروژه طرح توسعه میدان نفتی اهواز ۱ و ۴ انجام شد.

به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: در میدان نفتی اهواز ۱ و ۴، با کاربست دستگاه حفاری ۳۸ فتح، چاه شماره - ۱۷۲ آماده بهره برداری شد.

مدیر پروژه حفاری در میدان اهواز شرکت ملی حفاری ایران اظهار داشت: طرح توسعه میدان نفتی اهواز ۱ و ۴ در قالب طرح توسعه ۲۸ مخزن در مناطق نفتخیز جنوب با مشارکت شرکت های OEID و NIDC در دست اجرا قرار دارد.

خاوری نژاد اضافه کرد: دکل حفاری ۳۸ فتح که از دستگاه های حفاری سنگین خشکی (توان ۲۰۰۰ اسب بخار) ناوگان شرکت ملی حفاری ایران است بعد از ترخیص از روی چاه، درحال اسپاد روی لوکیشن جدید برای شروع حفاری یک حلقه توسعه ای در این موقعیت است.

وی با اشاره به این که شرکت ملی حفاری ایران با هدف شتاب بخشی در اجرای این پروژه، اختصاص چهار دستگاه حفاری را در برنامه دارد، اظهار داشت: مقدمات جابه جایی دکل حفاری ۳۴ فتح نیز که اکنون در منطقه عملیاتی گچساران استقرار دارد، فراهم گشته است و این دکل به زودی برای حفر سومین حلقه چاه در موقعیت میدان نفتی اهواز ۱ و ۴ مستقر می شود.

مدیر پروژه حفاری در میدان اهواز شرکت ملی حفاری ایران بیان کرد: مدت زمان اجرای پروژه طرح توسعه این میدان که نخستین تجربه همکاری مشترک میان این شرکت و شرکت توسعه صنایع نفت و انرژی قشم شمرده می شود، ۲۴ ماه برآورد شده است.
1400/04/15
22:40:16
5.0 / 5
1007
تگهای خبر: تجربه , توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لباس نو