به لباس نو اعلام شد

شرط كاهش سودهای بانكی

شرط كاهش سودهای بانكی

به گزارش لباس نو مدیر عامل بانک توسعه صادرات ایران ضمن اشاره به کاهش قابل توجه نرخ بهره بین بانکی در ایام اخیر، بیان نمود: کاهش این نرخ در صورتی منجر به کاهش سود بانکی می شود که کاهش نرخ در بازار بین بانکی پایدار باشد.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، علی صالح آبادی در نشست خبری مجازی به مناسبت سالگرد تاسیس بانک توسعه صادرات ایران اظهار نمود: کشور قابلیت این را دارد ظرفیت های صادراتی خویش را تقویت کند و گسترش دهد که در این راستا، نقش بانک توسعه صادرات بسیار حیاتی می باشد و توانسته موفقیت های بسیاری در تقویت ظرفیت های صادراتی فعلی و گسترش ظرفیت های جدید کسب کند.
وی ادامه داد: پارسال تسهیلات اعطایی بانک نسبت به سال ۱۳۹۸ معادل ۵۲ درصد رشد داشته و از ۸۵۰۰ میلیارد به ۱۳ هزار میلیارد تومان رسیده است. همچنین، مانده تسهیلات بانک توسعه صادرات از ۳۶ هزار میلیارد به ۶۰ هزار میلیارد تومان رسیده که رشد ۶۴ درصدی داشته است. دارایی های بانک هم از رقم ۵۱ هزار میلیارد تومان به ۹۱ هزار میلیارد تومان پارسال رسید که رشد ۸۰ درصدی داشته است.
مدیر عامل بانک توسعه صادرات با اشاره به اینکه سپرده های بانک پارسال به ۳۷ هزار میلیارد تومان رسیده است، افزود: پارسال سیاست اعطای تسهیلات به شرکتهای کوچک و متوسط صادراتی را مد نظر قرار دادیم که در آن زمان تسهیلات اعطایی بانک به آنها به ۱۶۸۵ میلیارد تومان رسید.
ادامه داردمنبع:

1400/04/20
13:32:54
5.0 / 5
849
تگهای خبر: توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لباس نو