شاكری:

ساماندهی بازار آشفته مسكن از اولویت های وزارت راه دولت سیزدهم باشد

ساماندهی بازار آشفته مسكن از اولویت های وزارت راه دولت سیزدهم باشد

به گزارش لباس نو یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ساماندهی بازار آشفته خرید و اجاره مسکن یکی از مهم ترین اولویت های وزارت راه و شهرسازی است که باید با جدیت در دولت آتی دنبال شود.


اقبال شاکری در گفتگو با ایسنا، درباره اولویت هایی که باید در وزرات راه و شهرسازی دولت آتی دنبال شود، بیان نمود: با انتخاب آیت الله رییسی بعنوان رئیس قوه مجریه، بارقه امیدی برای رفع مشکلات مردم بوجود آمده است و امید است با همسویی که ایشان با قوه مقننه دارند، هم افزایی برای رفع مشکلات مردم شکل بگیرد.
ایشان در ادامه اظهار نمود: وزیری که به مجلس هم معرفی می کنند باید توانایی پاسخگویی به مطالبات مردم را داشته باشد و دارای کارنامه ای قوی باشد. باید مشخص باشد که آثار عملکرد وی در مسئولیت قبلی چه بوده و چه گره هایی از مشکلات مردم گشوده است. چه میزانی با شجاعت و پاک دستی نقش خویش را ایفا کرده و چقدر به نیروهای جوان اهمیت داده است. این فرد باید از توانایی لازم برای پیشبرد برنامه های کاربردی در سطح ملی برخوردار باشد.
نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ساماندهی بازار آشفته خرید و اجاره مسکن یکی از مهم ترین اولویت های این وزارت خانه است که باید با جدیت دنبال شود، خاطرنشان کرد: امروز یکی از مهم ترین اولویت های وزارت راه و شهرسازی بحث ساماندهی بازار مسکن و تأمین مسکن می باشد، این وزارت خانه باید حداقل سالی یک میلیون واحد مسکن ساخته و امسال هم باید حداکثر تا آبان این قرارداد بسته شود.
این عضو کمیسیون عمران مجلس در ادامه تصریح کرد: در حوزه راه های مواصلاتی هم اتصال بزرگراه ها و خطوط ریلی به شمال و جنوب و شرق و غرب کشور و ایجاد برقراری ارتباط با مرزهای کشور از اولویت هایی است که باید دنبال شود. توسعه خطوط ریلی کشور و جبران عقب ماندگی ها در این عرصه از دیگر اقداماتی است که باید با جدیت دنبال شود.
شاکری با اشاره به اینکه همینطور بروز رسانی ناوگان حمل و نقل درون شهری از دیگر اولویت هایی است که باید در وزارت راه دولت سیزدهم دنبال شود، اضافه کرد: حالا ما شاهد فرسودگی در اتوبوسرانی، مترو و خطوط ریلی کشور هستیم که نیازمند اورهال و نوسازی می باشد. از طرفی جبران کمبودهای موجود در ناوگان حمل و نقل ریلی، جاده ای و هوایی از دیگر مسائلی است که باید دنبال شود. همینطور سامانه های موجود در حوزه حمل و نقل باید یکپارچه شده و به صورت آنلاین بخصوص در مبادی ورودی و خروجی اطلاعات را جمع آوری کنند.
منبع:

1400/04/22
10:26:19
5.0 / 5
922
تگهای خبر: توسعه , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لباس نو