در تیر ماه ۱۴۰۰؛

افزایش ۴ و دو دهم درصدی قیمت مرغ ماشینی نسبت به ماه قبل

افزایش ۴ و دو دهم درصدی قیمت مرغ ماشینی نسبت به ماه قبل

لباس نو: نتایج حاصل از گزارش متوسط قیمت اقلام خوراکی در مناطق شهری نشان میدهد مرغ ماشینی با افزایش 4.2 درصدی بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه گذشته در گروه گوشت و فرآورده های آن داشته است.


به گزارش لباس نو به نقل از مرکز آمار ایران، در تیر ماه ۱۴۰۰ تغییرات متوسط قیمت اقلام خوراکی منتخب برای گروه های مختلف خوراکی در مناطق شهری کشور به شرح زیر است:
نان و غلات:
در این گروه، اقلام رشته آش با ۳.۴ درصد، شیرینی خشک با ۳.۲ درصد و ماکارونی با ۱.۸ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.
گوشت قرمز، سفید و فرآورده های آن ها:
در این گروه، اقلام مرغ ماشینی با ۴.۲ درصد، گوشت گاو یا گوساله با ۱.۸ درصد بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند. همین طور در این گروه گوشت گوسفند با ۰.۶ درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته است.
لبنیات، تخم مرغ و انواع روغن:
در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به تخم مرغ ماشینی با ۱۱.۶ درصد، روغن مایع با ۳.۴ درصد و ماست پاستوریزه با ۲.۸ درصد بوده است. همین طور در این گروه روغن نباتی جامد با ۲.۶ درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته است.
میوه و خشکبار:
در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به هندوانه با ۱۳ درصد و خربزه با ۱۰.۷ درصد می باشد. همین طور در این گروه لیموترش با ۱۴.۶ درصد و موز با ۷.۲ درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.
سبزیجات و حبوبات:
در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به پیاز با ۱۴ درصد، خیار با ۱۰.۳ درصد و هویج فرنگی با ۱۰.۲ درصد می باشد. همین طور در این گروه گوجه فرنگی با ۱.۰ درصد و سیب زمینی با ۰.۹ درصد بیشترین کاهش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته اند.
قند و شکر، آشامیدنی ها و سایر خوراکی ها: در این گروه، بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به نوشابه گازدار با ۷.۹ درصد و شکر با ۴.۹ درصد است. برای مطالعه متن کامل گزارش به (اینجا) مراجعه کنید.


منبع:

1400/05/10
13:13:59
5.0 / 5
728
تگهای خبر: قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لباس نو