فعالیت سیمانی ها و فولادی ها تا اطلاع ثانوی مطابق توافقات قبلی

فعالیت سیمانی ها و فولادی ها تا اطلاع ثانوی مطابق توافقات قبلی

لباس نو: تازه ترین اطلاعیه شرکت توانیر بیان کننده این است که اعتراض ها، درخواست ها و پیشنهادهای انجمن های فولادی، کارخانه های تولیدکننده سیمان و حتی پیگیری ها، جلسات و درخواست های وزارت صنعت، معدن و تجارت موثر واقع نشده و باتوجه به استمرار گرمای هوا، فعالیت صنایع مذکور تا اطلاع ثانوی مطابق توافقات قبلی ادامه خواهد داشت.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، در صورتیکه انجمن های فولادی (انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران و انجمن نوردکاران فولادی) هریک ضمن ارائه پیشنهادات خود در جهت کاهش لطمه های ناشی از قطعی برق واحدها، خواهان تامین برق برای ادامه کارهای خود برای جلوگیری از کاهش تولید شدند.
علاوه براین فولادسازان بزرگ کشور همچون فولاد خوزستان، فولاد مبارکه، گل گهر و … هرکدام ضمن اعلام کاهش تولید فولاد، نسبت به وارد شدن لطمه های بسیار همچون کاهش صادرات، تامین مالی مورد نیاز، مشکلات در زمینه اشتغال و …. هشدار دادند.
همین طور در پی کاهش عرضه سیمان در بازار و افزایش شدید قیمت آن مسئولان وزارت صمت نیز خواهان تامین برق صنایع فولادی و سیمانی شدند.
براین اساس در نهایت نیز روز یکشنبه هم معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در امتداد پیگیری های این وزارتخانه برای ادامه روند تولید و حل مشکل برق واحدهای سیمانی بوسیله وزارت نیرو، از کارخانه سیمان شهرری تهران بازدید کرد که طی آن بر ضرورت تامین مستمر برق برای واحدهای تولید سیمان و فولاد اصرار کرد و تامین برق پایدار و مستمر را لازمه تدوام تولید این واحدها دانست.
بعد از تمامی درخواست ها، هشدارها، ارائه پیشنهادات و پیگیری های وزارت صمت، آخرین اطاعیه شرکت توانیر بیان کننده این است که:
“ به اطلاع می رساند کارگروه موضوع تبصره (۱) ماده (۳) مصوبه مورخ ۱۴۰۰/۰۴/۱۶ هیات وزیران در مورخ ۱۴۰۰/۰۵/۰۲ در وزارت نیرو تشکیل و مقرر گردیده است که باتوجه به استمرار گرمای هوا، فعالیت واحدهای سیمانی و فولادی تا اطلاع ثانوی مطابق توافقات قبلی ادامه داشته باشد.
هرگونه بهبود وضعیت تولید نیروگاه ها و امکان ایجاد تغییر در مصرف این واحدها اطلاع رسانی خواهد گردید. ”
این در حالیست که هفته گذشته، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن تاکید بر کاهش تولید و افزایش قیمت ها در پی قطعی برق صنایع، از پیگیری های وزارت صمت و وعده وزارت نیرو برای تامین برق صنایع از روز پنج شنبه (هفتم مردادماه) آگاهی داده بود.
علاوه براین مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق ایران و سخنگوی صنعت برق نیز اعلام نموده بود که با هماهنگی وزارتخانه های نیرو و صمت، کارخانجات سیمانی که از روز چهارشنبه هفته گذشته، سیمان خودرا در بازار عرضه و موجب تعدیل و کاهش حباب قیمت شدند، در اولویت رفع محدودیت های برقی قرار گرفتند!.
منبع:

1400/05/13
12:02:57
5.0 / 5
793
تگهای خبر: اشتغال , تولید , صنعت , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لباس نو