کاهش مصرف نفت در آمریکا رکورد 25 ساله زد

کاهش مصرف نفت در آمریکا رکورد 25 ساله زد

لباس نو: آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان داد مصرف نفت آمریکا در سال 2020 به 18.1 میلیون بشکه در روز کاهش پیدا کرد که پایینترین رکورد در 25 سال قبل بود.به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، اداره اطلاعات انرژی آمریکا در برآورد جدید از مصرف فرآورده های نفتی، اعلام نمود مصرف نفت در بخش حمل و نقل ۱۵ درصد در سال ۲۰۲۰ نسبت به سال قبل از آن کاهش پیدا کرد. مصرف نفت حدودا در همه بخشهای مصرف کننده انرژی کاهش داشت.

قرنطینه و تدابیر دیگری که سال میلادی گذشته بمنظور مهار شیوع ویروس کرونا در آمریکا به اجرا درآمدند، عامل اصلی مصرف پایین تر نفت به ویژه در بخش حمل و نقل بودند که شاهد سقوط مصرف بنزین، دیزل و سوخت جت بود.

طبق آمار اداره اطلاعات انرژی آمریکا، مصرف بنزین که پرمصرف ترین فرآورده نفتی در آمریکاست، در سال ۲۰۲۰ به میزان ۱۴ درصد کم شد و به هشت میلیون بشکه در روز رسید که پایین ترین سطح مصرف بنزین در آمریکا از سال ۱۹۹۷ به این طرف بوده است. بنزین ۴۴ درصد از کل مصرف نفت آمریکا در سال میلادی گذشته را تشکیل داد. بخش حمل و نقل در ۹۶ درصد از مصرف بنزین موتوری سهم داشت در صورتیکه باقی سهم مصرف مربوط به بخشهای صنعتی و تجاری بود.

مصرف دیزل آمریکا هم در سال ۲۰۲۰ به میزان هشت درصد در مقایسه با سال ۲۰۱۹ کم شد. دیزل ۲۱ درصد از مصرف نفت آمریکا در سال قبل را به خود اختصاص داد. بطور معمول بیش از سه چهارم از کل سوخت دیزل توسط کامیونها، کشتیها و قطارها در بخش حمل و نقل مصرف می شود.

مصرف سوخت جت شدیدترین کاهش را داشت و ۶۲ درصد ریزش کرد و به پایین ترین سطح از سال ۱۹۸۳ به این طرف رسید. سوخت جت و بنزین هواپیمایی مجموعا در شش درصد از کل مصرف نفت آمریکا در سال ۲۰۲۰ سهم داشتند.

بر اساس گزارش اویل پرایس، اطلاعات ماه گذشته اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان داد که مصرف نفت، گاز طبیعی و زغال سنگ آمریکا مجموعا ۹ درصد در سال ۲۰۲۰ کم شد و به پایین ترین سطح از سال ۱۹۹۱ رسید و بزرگترین کاهش سالانه مصرف سوخت فسیلی آمریکا را از سال ۱۹۴۹ ثبت نمود. تقاضا برای فرآورده های نفتی که ۴۴ درصد از کل مصرف سوخت فسیلی در آمریکا را می سازند، سال میلادی گذشته ۱۳ درصد در مقایسه با سال ۲۰۱۹ کاهش پیدا کرد.

منبع:

1400/05/15
13:08:49
5.0 / 5
708
تگهای خبر: صنعت , صنعتی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
لباس نو