پاسخ سازمان تعاون روستایی به واگذاری ۵۰ تن زعفران به یک شرکت

پاسخ سازمان تعاون روستایی به واگذاری ۵۰ تن زعفران به یک شرکت

به گزارش لباس نو سازمان تعاون روستایی در واکنش به خبر ˮواگذاری ۵۰ تن زعفران به یک شرکت توسط این سازمانˮ اعلام نمود که از خردادماه سال ۱۳۹۹ به منظور ایجاد فرصت مساوی برای همه متقاضیان و شفافیت معاملات زعفران ها طی ۵۶ مرحله عرضه در بورس کالا و چهار مرحله مزایده عمومی به فروش رسیده است.به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا چندی پیش نایب رئیس انجمن زعفران خراسان جنوبی اعلام نمود که سازمان تعاون روستایی نزدیک۵۰ تن زعفرانی که از سالهای قبل در انبارها باقی مانده بود را در اقدامی به یک شرکت خصوصی به شرط صادرات واگذار کرده است و دقیقا معلوم نیست که این میزان زعفران با چه سازوکار و تعهدی به آن شرکت واگذار شده و اساسا چرا باید این مقدار زعفران که معادل ۱۰ درصد تولید زعفران کشور در یکسال است به یک شرکت و یک شخص داده شود.

وی همینطور عنوان کرده بود که باآنکه بارها اعلام کردیم این زعفران ها قابلیت صادرات ندارند و در نهایت سر از بازارهای داخلی درخواهند آورد و بازار داخلی را خراب می کنند؛ به صورتی که این حجم زعفران در انبارهای سرگردان آرام آرام وارد بازار شده و بازار اشباع می شود و دیگر خریداری نیست. وقتی خریداری نباشد امید کشاورز به تولید و فروش محصولاتش از بین می رود، ولی متاسفانه به این صحبت ها توجهی نشد.

در پاسخ به این اظهارات سید محمد موسوی_ مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی طی جوابیه ای به ایسنا اعلام نمود:

در مورد مصاحبه نایب رییس محترم انجمن زعفران خراسان جنوبی در تاریخ ۱۳ مردادماه سال ۱۴۰۰ با خبرنگاری ایسنا در خصوص عدم وجود شفافیت در فروش زعفران خرید حمایتی سازمان تعاون روستایی باید متذکر شویم که سازمان تعاون روستایی در آبان ماه سال ۱۳۸۸ به منظور پشتیبانی از کشاورزان و تولیدکنندگان برپایه ابلاغیه وزیر جهاد کشاورزی نسبت به خرید حمایتی زعفران اقدام نموده و بعد از دستیابی به اهداف حمایتی تعیین شده و ایجاد تعادل نسبی در بازار، در نهایت از خردادماه سال ۱۳۹۹ به منظور ایجاد فرصت مساوی برای همه متقاضیان و شفافیت معاملات زعفران ها طی ۵۶ مرحله عرضه در بورس کالا و چهار مرحله مزایده عمومی به فروش رسیده است.

شایان ذکر است برپایه بررسی های آزمایشگاهی زعفران موصوف از کیفیت نسبتا بالایی برخوردار بوده و قابلیت مصرف در سطوح مختلف بازار داخل و خارج از کشور همچون صنایع دارویی و فرآوری و... را دارا بوده است.

منبع:

1400/05/19
14:16:29
5.0 / 5
1071
تگهای خبر: تولید , خرید , فروش , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لباس نو