حضور وزیر پیشنهادی نیرو در جلسه بامداد کمیسیون انرژی

حضور وزیر پیشنهادی نیرو در جلسه بامداد کمیسیون انرژی

به گزارش لباس نو سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی از عرضه برنامه وزیر پیشنهادی نیرو به نمایندگان در جلسه بامداد این کمیسیون اطلاع داد.


مصطفی نخعی در گفتگو با ایسنا، ضمن تشریح جلسه امروز بامداد کمیسیون انرژی مجلس، بیان نمود: در جلسه بامداد امروز کمیسیون آقای محرابیان وزیر پیشنهادی نیرو حضور بهم رساندند. در ابتدا ایشان برنامه های خویش را برای اداره وزارت نیرو به اعضای کمیسیون عرضه کردند. مبحث خاموشی برق یکی از مواردی بود که در برنامه ایشان به آن پرداخته شده بود.
ایشان در ادامه اظهار نمود: خاموشی برق ناشی از ناترازی در تولید و مصرف برق است. حدودا ۱۳ هزار مگاوات ناترازی در تولید و مصرف برق داریم. ایشان برنامه های خویش را مطرح نمودند و اشاره کردند در طول چهار سال پیش رو اگر بعنوان وزیر نیرو انتخاب بشوند، چه میزان از این ناترازی تولید را جبران خواهند کرد و چه گام هایی در این عرصه برخواهند داشت.
سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس در ادامه خاطرنشان کرد: عمده برنامه ایشان در بحث تولید برق این بود که در بخش صنایع پرمصرف مقداری برق توسط خود این واحدها برای مصرفشان تولید شود. تبدیل نیروگاه های گازی به سیکل تلفیقی از دیگر برنامه های ایشان بود که جزئی از پروژه های بر زمین مانده است و باید تکمیل شود. تمرکز بر انرژی های تجدیدپذیر و مدیرت مصرف سوخت از دیگر برنامه های ایشان بود.
ایشان در ادامه تصریح کرد: وزیر پیشنهادی نیرو معتقد بودند که با این اقدامات میتوان تا ۴۰ هزار مگاوات میزان تولید برق را افزایش داد. در حوزه آب هم بحث ها مفصلی انجام شد. در مورد مدیریت مصرف آب و مدیریت آب های مرزی و افزایش راندمان نیروگاه هم برنامه های خویش را عرضه کردند.
او در آخر اضافه کرد: پس از عرضه برنامه از جانب ایشان همکاران ما در کمیسیون انرژی دغدغه های خودشان و نقطه نظراتشان را مطرح نمودند. در نهایت وزیر پیشنهادی هم به سوالات و ابهامات نمایندگان پاسخ داد. ما جمع بندی نهایی را باتوجه به برنامه های عرضه شده از جانب وزیر پیشنهادی نیرو خواهیم داشت و آنرا به هیات رئیسه تحویل خواهیم داد. طبق برنامه ای که از جانب هیات رئیسه مجلس در نظر گرفته شده هر کمیسیونی باید جمع بندی خویش را در چارچوب یک گزارش در صحن علنی پیش از صحبت های وزیر پیشنهادی عرضه کند و ما در مورد وزیر پیشنهادی نفت و نیرو این اقدام را انجام خواهیم داد.1400/05/23
21:57:12
5.0 / 5
1457
تگهای خبر: تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لباس نو