حضور وزرای پیشنهادی راه، نفت، ارتباطات، اقتصاد و نیرو در کمیسیون بهداشت

حضور وزرای پیشنهادی راه، نفت، ارتباطات، اقتصاد و نیرو در کمیسیون بهداشت

لباس نو: سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی از حضور وزرای پیشنهادی نفت، نیرو، راه و شهرسازی، اقتصاد و ارتباطات و فناوری اطلاعات در جلسات این کمیسیون آگاهی داد.


زهرا شیخی در گفت و گو با ایسنا در توضیح جلسه بامداد امروز کمیسیون بهداشت و درمان اظهار داشت: این جلسه با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام شد و آقای زارع پور ضمن ارائه توضیحاتی درباره برنامه هایش به سوالات نمایندگان پاسخ داد.
به گفته ی ایشان، اعضای کمیسیون به طرح مطالبی همچون اقتصاد دیجیتال، ارتقای زیرساخت های ارتباطی، توسعه پارک های علم و فناوری، رفع مشکلات آنتن دهی تلفن همراه و پوشش شبکه اینترنت، سامانه شاد، امنیت فضای مجازی، گسترش دولت الکترونیک، ایجاد ارتباط بهتر این وزارت خانه با بانک مرکزی، سازمان برنامه و وزارتخانه های اقتصاد، بهداشت و آموزش و پرورش و توسعه زیرساخت های ارتباطی پرداختند و تاکید نمودند که باید مشکل اینترنت در نقاط کور مخابراتی برای اجرای نظام ارجاع رفع گردد که این مهم پیش بینی پهنای باند وسیع احتیاج دارد.
شیخی اظهار داشت که وزیر پیشنهادی ارتباطات مواردی همچون توجه به دولت هوشمند و تحول دیجیتال، شبکه ملی اطلاعات، تنظیم مقررات حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، حفظ حریم خصوصی و امنیت فضای تبادل اطلاعات، توسعه پایدار زیرساخت های ارتباطی و اقتصاد دیجیتال را جزو اولویت ها و برنامه هایش برشمرد.
سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی همین طور با اشاره به نشست این کمیسیون با وزیر پیشنهادی اقتصاد اظهار داشت: وزیر پیشنهادی اقتصاد نیز برنامه های خود در زمینه های مختلف همچون بورس، گمرک، مالیات، وضعیت اقتصادی، بیمه و موارد دیگر ارائه نمود. نمایندگان نیز از وضعیت نامطلوب اقتصادی مردم و گرانی ها ابراز نگرانی کردند و خواهان رسیدگی به وضعیت معیشت مردم، ساماندهی وضیت اقتصادی و گرانی ها شدند.
به گفته ی ایشان، اعضای کمیسیون بهداشت در نشست با وزیر پیشنهادی اقتصاد بر ضرورت رفع مشکلات زیرساختی گمرک و حل این مشکل تاکید داشتند چون رسوب کالا در گمرکات صدمات اقتصادی جبران ناپذیری را به بخش خصوصی، مردم و اقتصاد کشور وارد کرده است. آقای خاندوری نیز اولویت هایی همچون ایجاد ثبات اقتصادی کلان، افزایش رشد اقتصادی و اشتغال با تمرکز بر رفع موانع کسب وکار، کاهش هزینه تولید و مبادله و اتکاء بر پیشران های اقتصاد را عنوان نمود.
شیخی اصلاح نظام مالیاتی را از محورهای اساسی برنامه وزیر پیشنهادی اقتصاد جهت تحول اقتصادی در کشور بیان کرد و اضافه کرد: وزیر پیشنهادی اقتصادی تاکید داشت که ثبات بودجه و تامین کالاها و خدماتی که دولت در اختیار جامعه قرار می دهد و همین طور کنترل تورم در گرو تامین درآمدهای مطمئن و پایدار برای دولت می باشد. علاوه بر این برنامه هایی برای جلوگیری از فرار مالیاتی گسترده، تمکین مالیاتی، جداسازی بودجه از درآمدهای نفتی و افزایش پایدار درآمدهای عمومی ارائه کرد.
همین طور سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان به حضور وزرای پیشنهادی نیرو، راه و شهرسازی و نفت در جلسه عصر روز گذشته کمیسیون نیز اشاره نمود و اضافه کرد: نمایندگان در نشست با محرابیان وزیر پیشنهادی نیرو دغدغه هایشان را نسبت به بحران کم آبی و وضعیت قطعی آب و برق بیان کرده و بر ضرورت رعایت حقابه های شرب، کشاورزی، صنعت و محیط زیست تاکید داشتند.

وی ادامه داد: در جلسه با وزیر پیشنهادی نفت نیر توجه جدی به بومی سازی امکانات و تجهیزات صنعت نفت، تکریم منابع انسانی و بهره گیری از توان نیروهای متعهد و متخصص عنوان شد که وزیر پیشنهادی نفت توسعه بهره برداری از میادین مشترک نفت و گاز، جلوگیری از خام فروشی، اصلاح الگوی مصرف و همین طور استفاده از ظرفیت بخش خصوصی را همچون برنامه های خود بیان کرد.

شیخی افزود: در نشست با قاسمی وزیر پیشنهادی راه و شهرسازی بر ضرورت رفع نقاط حادثه خیز، ارائه برنامه جامع و راهکارهای عملیاتی برای کاهش تصادفات جاده ای، توسعه حمل و نقل ریلی و هوایی، تکمیل و رفع مشکلات مسکن مهر و بهسازی و ساماندهی بافت های فرسوده شهری تاکید شد و وزیر راه قول داد که در صورت رای اعتماد این موارد را در اولویت برنامه های خود قرار دهد.
منبع:

1400/05/25
13:54:51
5.0 / 5
805
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لباس نو