موافق وزیر پیشنهادی ارتباطات و فناوری اطلاعات

یوسفی: رشته تخصصی مرتبط وزیر پیشنهادی ارتباطات فراموش نشود

یوسفی: رشته تخصصی مرتبط وزیر پیشنهادی ارتباطات فراموش نشود

به گزارش لباس نو یک عضو هیات رییسه مجلس با اشاره به رشته مرتبط وزیر پیشنهادی ارتباطات با حوزه زیرساخت حوزه فضای مجازی اظهار داشت: بااینکه در نظام اسلامی در حوزه زیرساخت ها اقدامات خوبی شده است ولی در این عرصه نیز باید کار شود.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، مجتبی یوسفی نماینده مردم اهواز در مجلس در موافقت با وزیر پیشنهادی ارتباطات بیان کرد: کابینه توانمند یعنی کارامدترین فرد و متخصص ترین فرد در آن حوزه، تا آن فرد بتواند مشکلات مردم را در زمینه کاری خود رفع کند، حال کارامدی چگونه تشخیص داده می شود؟ اول با ارائه برنامه و دوم با ارائه کارنامه شخص تا مشخص شود که آیا ایا فرد مورد نظر تحول گرا بوده و یا در بحث تعارض منافع اقدام مثبت داشته است یا خیر؟ جوان بودن به مفهوم فقط جوانی برای مجلس موضوعیت ندارد.
وی ادامه داد: نباید رشته تخصصی وزیر پیشنهادی که در رابطه با حوزه زیرساخت می باشد را فراموش نماییم، بااینکه در نظام اسلامی در زمینه زیرساخت ها اقدامات خوبی شده است ولی در این عرصه نیز باید کار شود، از طرف دیگر در زمینه مدیریت منابع و حکمرانی نیز باید توجه لازم را داشته باشم و بدانیم که این فضا امروز با اقتصاد مردم گره خورده است، به همین دلیل معتقدیم وزیر پیشنهادی در این عرصه باید باید دارای شهامت باشد، راه اندازی مرکز دیجیتال که رخ داد سابقه نداشت، این مساله یعنی وی شهامت این کار را دارد، سابقا مردم باید برای دریافت ابلاغ های قضایی در مراکز قضایی در صف های طولانی حضور پیدا می کردند اما با ایجاد مرکز ابلاغ الکترونیک اقدام خوبی شکل گرفت.
این عضو هیات رییسه مجلس بیان کرد: یکی از عناوینی که نمایندگان باید برای رای اعتماد به آن توجه نمایند ساماندهی نیروهای شرکتی و نیروهایی است که در بحث پرداخت حقوق گرفتار مسائلی هستند، چه در زمینه وزارت ارتباطات و چه در وزارت نفت و بازنشسته ها، این حوزه نیز نیازمند اقدامی مثبت می باشد.
یوسفی اظهار داشت: حکمرانی دیجیتال و توجه به تعاملات بین المللی و ایجاد پهنای باند و مبادلات اینترنتی می تواند برای ما در این عرصه ایجاد بازار کند، از طرف دیگر شبکه ملی اطلاعات توسعه پایدار در زمینه زیرساختی نیز موضوع مهم دیگری است که نیازمند توجه می باشد، در بحث اقتصاد دیجیتال بعضی می گویند مقرر است فضای مجازی بسته شود، اما ما نماینده مردم هستیم و اقتصاد مردم در فضای مجازی برای ما مهم می باشد، حفظ مالکیت باید مشخص شود، متاسفانه عملا نظارتی بر این فضا وجود ندارد، ما خواهان سامان دهی این حوزه هستیم.
وی افزود: پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان موضوع مهم دیگر است، باید بپذیریم که در زمینه دیجیتال می توانیم با برنامه ایشان به سهم ۱۰ درصدی برسیم و این با پشتیبانی از پلت فرم های داخلی و فعالین حوزه دانش بنیان امکان پذیر است، ما در زمینه روستایی دارای ۳ و نیم میلیون دانش اموز هستیم، باتوجه به بحث آموزش در فضای مجازی این جمعیت در زمینه برای دسترسی به اینترنت پر سرعت نادیده گرفته شدند که باید مورد توجه باشند.
منبع:

1400/05/31
11:57:54
5.0 / 5
944
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لباس نو