دادگاه چینی:

قانونی برای پشتیبانی از رمزارزها وجود ندارد

قانونی برای پشتیبانی از رمزارزها وجود ندارد

دادگاه عالی منطقه شاندونگ حکم داده است که رمزارزها از حمایت های قانونی در این کشور برخوردار نیستند.


به گزارش لباس نو به نقل از کوین تلگراف، از چین باز هم خبر می رسد که نهادهای قانونی و نظارتی کماکان درحال اتخاذ رویکرد بسیار سختگیرانه نسبت به رمزارزها هستند. دادگاه عالی منطقه شاندونگ حکم داده است که رمزارزها از حمایت های قانونی در این کشور برخوردار نیستند.
این حکم بعد از آن صادر شد که در نتیجه بسته شدن حساب های بانکی یکی از معامله گران به دستور بانک مرکزی چین به بهتان انجام اقدامات غیرقانونی، این فرد متحمل ۷۰ هزار یوان ( ۱۰ هزار و ۷۵۰ دلار) خسارت شد. در قسمتی از حکم صادره شاندونگ آمده است سرمایه گذاری یا معامله در بازار رمزارزها از چتر حمایت قانونی برخوردار نیست.
این نخستین بار نیست که دادگاه های عالی استانی در چین حکم به مختومه اعلام شدن مناقشات مربوط به رمزارزها می دهند. سال قبل نیز دادگاه استان فوجیان اعلام نموده بود رسیدگی به یک پرونده شکایت مربوط به رمزارزها را مختومه کرده چونکه در هیچ جا از قوانین چین صحبتی از رمزارزها نشده است.
در سالهای اخیر تنها دو دادگاه در چین اعلام نموده بودند که به پرونده های مربوط به رمزارزها رسیدگی خواهند کرد. اولین بار دادگاه شانگهای اعلام نموده بود مردم می توانند پرونده های مربوط به بیت کوین را در این دادگاه پیگیری کنند و در سال ۲۰۱۹ نیز دادگاه منطقه هانگ ژو اعلام نموده بود رمزارزها را در طبقه دارایی های دیجیتالی محسوب می کند. البته تنها کمی بعد هر دو دادگاه رویکرد خودرا در مقابل رمزارزها تغییر دادند.
از بهار امسال دولت و بانک مرکزی چین رویکرد بسیار سختگیرانه را در مقابل رمزارزها اتخاذ نموده اند تا جایی که هرگونه فعالیت در رابطه با آنها همچون استخراج، خرید و فروش تجهیزات مرتبط، خرید و فروش و سرمایه گذاری در این ارزها ممنوع اعلام گردید.1400/06/02
09:03:07
5.0 / 5
1705
تگهای خبر: خرید , دلار , فروش , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵
لباس نو