سهم واردات کالای همراه مسافر کم شد

سهم واردات کالای همراه مسافر کم شد

لباس نو: آنچه در ارتباط با سقف مجاز کالای قابل ورود همراه مسافر در مناطق آزاد بعنوان سهم این مناطق برای سال جاری تعیین شده بیان کننده کاهش 10 درصدی و تقلیل آن به 405 میلیون دلار است.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، از شروع سال ۱۳۹۷ و با شدت گرفتن تحریم ها و لزوم پشتیبانی از تولید و کنترل وضعیت ارزی، هیات وزیران کارگروهی با حضور نمایندگان تام الاختیار بانک مرکزی، وزارت صنعت، معدن و تجارت، گمرک، جهاد کشاورزی با مسئولیت شورای عالی مناطق آزاد تشکیل و در ابتدای هر سال لیست و سهمیه ارزی کالای همراه مسافر را تعیین و جهت اجرا به شورای عالی مناطق آزاد ابلاغ کند.
در همین راستا برای تعیین اقلام کالای همراه مسافر امسال مکاتبات بین دستگاه های مربوطه از اردیبهشت ماه شروع شده بود و در نهایت طی جلسه ای که در اواخر تیرماه برگزار شد، این لیست تدوین و طی روزهای گذشته جهت اجرا ابلاغ گردیده است.
بر طبق تصمیمات اتخاذ شده ضمن ویرایش لیست کالای مجاز همراه مسافر، سقف واردات این کالا به مناطق آزاد امسال نسبت به سال قبل ۱۰ درصد کاهش یافته است؛ بطوریکه مقرر شده ۹۵۰ قلم کالا تحت رویه کالای همراه مسافر با مجموع سقف ۴۰۵ میلیون دلار قابل ورود به مناطق آزاد باشد. این در حالیست که در سال قبل سهمیه واردات کالای همراه مسافر به مناطق آزاد ۴۵۰ میلیون دلار بوده است.
در ارتباط با مصوبه سال جاری برای واردات کالای همراه مسافر، ارائه ثبت آماری معتبر برای کالاهایی که بوسیله گمرک های مستقر در مناطق آزاد یا سایر گمرک های مرزی و داخلی به مقصد مناطق آزاد حمل می شود ضروری خواهد بود.
منبع:

1400/06/04
18:41:51
5.0 / 5
1601
تگهای خبر: تولید , دلار , صنعت , وزارت صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
لباس نو