رشد اقتصادی آمریکا بالا ماند

رشد اقتصادی آمریکا بالا ماند

لباس نو: بزرگ ترین اقتصاد جهان رشد بالای 6 درصد را تجربه نمود.


به گزارش لباس نو به نقل از فاکس بیزینس، وزارت تجاری آمریکا آمار نهایی سه ماهه دوم امسال را اعلام نمود که بر این اساس نرخ رشد اقتصادی این کشور مثبت ۶.۵ درصد اندازه گیری شده که این رقم ۲.۲درصد بیشتر از رشد سه ماهه قبل و ۰.۴ درصد بیشتر از نرخ رشد پیش بینی شده قبلی بوده است. این رشد اقتصادی که سومین رشد فصلی متوالی ثبت شده این کشور بوده است، بیش از همه تحت تاثیر رشد نیرومند بخش سرمایه گذاری ثابت قرار گرفته که رشد آن ۹.۳ درصد اندازه گیری شده است.
طبق پیش بینی نهادهای مختلف همچون صندوق بین المللی پول، رشد اقتصادی آمریکا در سال ۲۰۲۱ نیز مثبت اما کمتر از چین خواهد بود. در نتیجه احیای تدریجی تقاضای مصرفی که بار اصلی رشد اقتصادی آمریکا را بر دوش می کشد انتظار می رود اقتصاد این کشور تا اختتام امسال بطور کامل از رکود ناشی از کرونا عبور کند و نرخ بیکاری و تورم در آن که در ماه های اخیر روند صعودی به خود گرفته است، باردیگر در راه کاهشی قرار گیرند. در نتیجه کرونا اقتصاد آمریکا بدترین بحران خودرا از زمان جنگ جهانی دوم تا حالا تجربه کرده بود.
لیدیا بوسور، کارشناس مسائل اقتصادی در موسسه " آکسفورد اکونومیکس" اظهار داشت: با تداوم سرعت بالای شیوع کووید-۱۹ در آمریکا، ریسک ها بر سر راه اقتصاد کماکان در سطح بالایی باقی مانده اند. من یادم نیست مشابه چنین شرایطی را قبلا تجربه کرده باشیم و ممکنست این وضعیت برای مدتی طولانی ادامه پیدا کند.
متوسط رشد اقتصادی فصلی آمریکا در بازه زمانی ۱۹۴۷ تا ۲۰۲۰ معادل ۳.۱۶ درصد بوده است که بالاترین رشد ثبت شده مربوط به رشد ۳۳.۱ درصدی سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ و کمترین رشد ثبت شده نیز مربوط به سه ماهه دوم سال ۲۰۲۰ با منفی ۳۱.۴ درصد بوده است.
منبع:

1400/06/06
08:37:44
5.0 / 5
1477
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
لباس نو