معاون گمرك اعلام كرد

حذف رجیستری موبایل از مبادی ورودی از هفته بعد

حذف رجیستری موبایل از مبادی ورودی از هفته بعد

به گزارش لباس نو معاون گمرک ایران اظهار داشت: با تشکیل کارگروهی متشکل از دستگاه های ذی ربط، سازوکار حذف رجیستری از مبادی تعیین و به احتمال زیاد از هفته آتی اجرا می گردد.مهرداد ارونقی در گفت و گو با خبرنگار مهر در مورد اصلاح پروسه طرح رجیستری تلفن همراه در مبادی ورودی، گفت: پروسه فعلی طرح رجیستری تلفن همراه در مبادی ورودی سبب سردرگمی زیادی بین مسافران شده بود؛ بعنوان نمونه مسافر ساعت ۴ بامداد به ایران می رسید و بدون اطلاع داشتن از لزوم رجیستری حضوری، بعد از مدتی متوجه می شد که موبایل وارده قطع شده است. پس از آن که برای حل مشکل به گمرک مراجعه می کرد باز هم موبایل وصل نمی شد چونکه گمرک در مبادی ورود اطلاعات را احراز نکرده بود.
معاون فنی گمرک ایران با اعلان اینکه متأسفانه این پروسه نارضایتی و معطلی زیادی را برای مسافران ایجاد کرده و سبب قطع شدن موبایل های زیادی شده بود، اظهار داشت: امروز وزیر اقتصاد در محل انجام پروسه رجیستری گوشی تلفن همراه مسافران ورودی حاضر و در جریان مسائل مربوطه قرار گرفت و قرار شد ضمن هماهنگی با دستگاه های مربوطه، پروسه رجیستری بطور کامل از مبادی وروی گمرک حذف شده و کاملاً غیرحضوری انجام شود؛ به شکلی که مسافر بعد از مراجعه به کشور از داخل منزل بصورت برخط پروسه رجیستری را انجام دهد.
ارونقی اضافه کرد: در همین راستا قرار شد تا فردا کارگروهی با حضور نمایندگان دستگاه های ذیربط همچون وزارت صمت و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز تشکیل شده و با بررسی ابعاد موضوع، سازوکار حذف رجیستری از مبادی ورودی تعیین شود.
وی افزود: بعد از تشکیل کارگروه و بررسی ابعاد موضوع تا اختتام هفته و تأیید وزیر اقتصاد، این طرح از هفته آتی اجرائی می شود.
معاون فنی گمرک ایران اشاره کرد: طرح رجیستری حذف نمی گردد بلکه این طرح در مبادی ورودی حذف می شود و مسافران از صفر تا صد موضوع را بصورت برخط این پروسه را در داخل کشور انجام می دهند و آن صف اولیه در مبادی ورودی دیگر ایجاد نمی گردد.
وی یادآورد: با اجرائی شدن این تصمیم، هر مسافر پس از ورود به کشور بدون ارائه مشخصات در گمرک، مانند رویه قبلی، یک ماه فرصت دارد تا با ورود به سامانه نسبت به رجیستری اقدام نماید.
معاون فنی گمرک ایران اظهار داشت: همچنان هر مسافر می تواند یک گوشی با خود آورده و با هر پاسپورت و کد ملی فقط یک گوشی رجیستر خواهد شد.


منبع:

1400/06/07
13:27:57
5.0 / 5
797
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لباس نو