دبیر انجمن انبوه سازان مسكن كشور عنوان كرد

پاس کاری فعالان خصوصی مسکن در دالان های اداری

پاس کاری فعالان خصوصی مسکن در دالان های اداری

خوزستان دبیر انجمن انبوه سازان مسکن کشور اظهار داشت: ناکارآمدی سیستم اداری موجب ایجاد لطمات و خسارت های سنگین به بخش خصوصی و حوزه مسکن شده است.فرشید پورحاجت در گفتگو با ایسنا در مورد ساختار اداری در حوزه مسکن و مشکلات در ارتباط با آن، اظهار نمود: سازمان ها، نهادها و ارگان های دولتی خدمات رسان در بخش مسکن در جهت تسهیل امور و فرآیندها راه اندازی شده اند اما آنچه امروزه مشاهده می شود ناکارآمدی در سیستم اداری است که سبب ایجاد لطمات و خسارت های سنگین به بخش خصوصی و حوزه مسکن شده است.

وی اضافه کرد: سیستم ناکارآمد حال حاضر، شرایط بسیار سختی برای بخش خصوصی، فعالان اقتصادی و مردم بوجود آورده است. مردم در کوچه پس کوچه ها و دالان های ادارات دولتی پاس کاری می شوند در صورتیکه تمامی این مشکلات، قابلیت حذف شدن و حل شدن را دارند.

دبیر انجمن انبوه سازان مسکن کشور اظهار داشت: در شرایط بحرانی شیوع ویروس کرونا، دستگاههای دولتی هم شرایط سختی برای مردم به وجود آورده اند و آنها را گرفتار کرده اند و مردم برای دریافت استعلام دریافت مجوزها در اتاق های ادارات سرگردان اند.

وی ضمن اشاره به این که شرایط کسب و کار برای بخش خصوصی، مطلوب نمی باشد، بیان نمود: مشکلات و مشقت های ذکرشده در شهر اهواز نسبت به دیگر شهرهای کشور، در شرایط سخت تری قرار دارد و سازمان های اداری، ارگان های شبه خصوصی مانند سازمان آب و فاضلاب و نهادهای عمومی از قبیل شهرداری و سازمان نظام مهندسی، کار را برای بخش خصوصی دشوار کرده است.

پورحاجت اظهار داشت: استعلامی که یک اداره دولتی در دو ساعت می تواند انجام بدهد به چند روز تا یک هفته موکول می شود و مردم هم از این بابت سرگردان می شوند.

وی خاطرنشان کرد: بخش خصوصی برای آغاز یک فعالیت جدید در بدترین شرایط قرار دارد و شوربختانه، گوش شنوایی در این خصوص وجود ندارد و همه به جای حل کردن این مشکلات تنها شعار می دهند.

رئیس انجمن انبوه سازان خوزستان اظهار داشت: امیدواریم شرایط موجود تغییر کند. رمقی برای بخش خصوصی در خوزستان باقی نمانده است و فعالان این بخش در حوزه مسکن به آرامی درحال تعطیل کردن بازار هستند و اگر تمهیدات ویژه ای در نظر گرفته نشود، شرایط از حال حاضر هم بدتر خواهد شد.

وی اضافه کرد: متاسفانه شورای فنی و معاونت عمرانی استان خوزستان هیچ توجهی به مطالبات بخش خصوصی نداشته است و حتی پاسخگوی تماس نمایندگان این بخش نیستند چونکه توان حل مشکلات را ندارند.
1400/06/08
09:38:12
5.0 / 5
588
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
لباس نو