هشدار غرق شدن ۲۸ نفر در کانال های آبیاری و سدهای تهران

هشدار غرق شدن ۲۸ نفر در کانال های آبیاری و سدهای تهران

لباس نو: مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری تاسیسات آبی و برق آبی شرکت آب منطقه ای تهران اظهار داشت: سال جاری از آغاز سال تا انتهای هفته اول شهریور ماه ۲۸ مورد فوتی و غرق شدگی در تاسیسات آبی تهران رخ داد که ۹ مورد در دریاچه مخازن سدها، ۱۷ مورد در شبکه های آبیاری و زهکشی و دو مورد هم در رودخانه بوده است.


محمد شهریاری در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به اینکه سفارش ای که به شهروندان داریم این است که همیشه توجه جدی به علایم هشدار، تابلوهای ورود ممنوع و فنس کشی ها داشته باشند، اظهار نمود: دریاچه سدها و کانال های آبیاری به هیچ عنوان محل مناسبی برای تفریح و شنا و حتی بحث های شستشوی خودرو نیست و همیشه این پتانسیل خطر جود دارد که کوچکترین بی احتیاطی می تواند حوادث تلخ و جبران ناپذیری ایجاد نماید.
وی ادامه داد: تعداد غرق شدگی ها پارسال در همه تاسیسات و رودخانه ها ۲۷ مورد بود اما این آمار در شش ماهه سال جاری به ۲۸ نفر رسیده و متاسفانه این آمار نگران کننده است و امیدواریم که با سفارش هایی که داریم و توجه جدی شهروندان این حادثه ها کاسته شده و حتی شاهد یک مورد حادثه هم در تاسیسات نباشیم.
مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری تاسیسات آبی و برق آبی شرکت آب منطقه ای تهران با اشاره به اینکه احتمال وقوع حادثه غرق شدگی در شش ماهه دوم سال هم وجود دارد، اظهار داشت: آمار دراز مدت مبین این بوده که امکان دارد در ماههای آینده هم حوادث این چنینی رقم بخورد بنابراین لازم است شهروندان توجه جدی به این مورد داشته باشند.
شهریاری با اشاره به اینکه شرکت آب منطقه ای تهران به واسطه جایگاهی که دارد بر مبنای تکالیف قانونی اطلاع رسانی، ایمن سازی، دیوار و فنس کشی ها و نصب علایم اخطار در نقاط حادثه خیز را همواره در دستور کار خود دارد، اظهار داشت: در مراکز جمعیتی و محدوده های شهری این وظیفه بر عهده شهرداری ها و دهیاری ها گذاشته شده است و خارج از محدوده های بافت شهری و روستایی این مسئولیت بر عهده شرکت آب منطقه ای قرار دارد.
وی با اشاره به اینکه در استان تهران بیشتر از ۷۵۰ کیلومتر کانال وجود دارد، اظهار داشت: متاسفانه گاها شهروندان توجه کافی به هشدارها ندارند و حتی دیده می شود که برخی شهروندان مبادرت به بریدن فنس ها و یا سرقت نرده ها می کنند.
مدیر دفتر بهره برداری و نگهداری تاسیسات آبی و برق آبی شرکت آب منطقه ای تهران اظهار نمود: با عنایت به گستردگی تاسیسات عملا امکان اجرای دیوار و فنس کشی در تمام شبکه های آبیاری و کانال ها کشاورزی وجود ندارد بنابراین توجه جدی شهروندان، مسافرین عبوری، ساکنین و مجاورین تاسیسات آبی مورد اشاره به علایم اخطار و عدم ورود به حرایم دریاچه سدها و شبکه های آبیاری می تواند جلوی اتفاقات را گرفته و آمار حوادث و تلفات را تا حد قابل توجهی کم کند.1400/06/27
10:50:47
5.0 / 5
1162
تگهای خبر: قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
لباس نو