نوبخت خبر داد

توافق دولت و مجلس برای اضافه شدن ۳۲ هزار میلیارد تومان به حقوق كاركنان

توافق دولت و مجلس برای اضافه شدن ۳۲ هزار میلیارد تومان به حقوق كاركنان

لباس نو: رئیس سازمان برنامه و بودجه، از توافق دولت و مجلس برای اضافه شدن ۳۲ هزار میلیارد تومان به حقوق كاركنان آگاهی داد و اظهار داشت: الان مجموع ارقام ۱۶۰ هزار میلیارد تومان است كه ۲۰ درصد این مبلغ ۳۲ هزار میلیارد تومان است كه ۱۹۲ هزار میلیارد تومان سال آینده توزیع و یا در چارچوب افزایش حقوق عمل خواهیم كرد.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، محمدباقر نوبخت در حاشیه یادواره ۴۵۰ شهید شهرستان خدابنده، شهدای گمنام و شهید ملی مظفرعلی ذوالقدر، در جمع خبرنگاران، اظهار نمود: هم اكنون در ایران، ۹۳۴ هزار میلیارد تومان یارانه پنهان در حال پرداخت است. هم چنین حدود ۴۵ هزار میلیارد تومان معافیت رسمی مالیاتی، غیر از آنچه در چارچوب فرار مالیاتی وجود دارد، است كه مجدداً باید در این زمینه تجدیدنظر شود كه سازمان برنامه و بودجه در این باره تمهیدات لازم را اندیشیده است.
او افزود: آنچه كه در این ماه می توانیم انجام دهیم، این است كه در داخل این هفته، اولین پرداخت ها برای ۷۸ تا ۷۹ میلیون نفر از عزیزانی كه افتخار پرداخت یارانه را به آنها داریم، صورت خواهد گرفت و مصمم به انجام این كار در روز دوشنبه هستیم. همین طور با همكاران خودم در خزانه باز هماهنگی كرده ام كه پرداخت حقوق كاركنان دولت باز زودتر از ماه های دیگر صورت گیرد.
وی ادامه داد: امیدواریم با تكمیل رسیدگی به لایحه بودجه در سال آینده، خدمات مناسبی به جامعه نمایش شود و مسائلی كه در توزیع برخی كالاها وجود دارد حل و برطرف شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه اشاره كرد: تلاش می شود، آنچه به صورت رسمی جزو تعهدات دولت می باشد، با هر بخش از درآمدهای ارزی حداقل ۱۴ میلیارد دلار را برای كالاهای اساسی مردم همچون نهاده ها و دارو تخصیص دهیم.
نوبخت تصریح كرد: همه كسانی كه می خواستند این كالاها را عرضه كنند و به همه ۲۵ قلم كالای اساسی در همان حد ۴، ۲۰۰ تومان ارز پرداخت گردید كه البته بخشی وارد نشد و بخشی كه وارد شد به لحاظ تفاوت قیمتی كه داشت با ارز ۴۲۰۰ تومانی محاسبه نشد و از همین رو ما باید تجدیدنظر نماییم.
وی اشاره كرد: اما این كه این مبلغ چگونه بین حدود ۵ میلیون نفر توزیع شود، یعنی به همه ۲۰ درصد بدهیم یا طبق مصوبه مجلس در دو مرحله واریز شود یعنی ۴۰۰ هزار تومان به هر كارمند بدهیم كه در آن صورت ۲۴ هزار میلیارد تومان خواهد شد و ۸ هزار میلیارد تومان باقی خواهد ماند كه این هم اختلاف در پرداخت است.
این مسئول افزود: متأسفانه این پیشنهاد در كمیسیون مطرح نشد و شاید اگر با جزئیات مطرح می شد مثل همین ۱۴ میلیارد دلار یا یارانه اگر این هم مطرح می شد، بهتر بود و هم اكنون به هیچ وجه مصلحت نیست كه دو صدایی بین دولت و مجلس باشد و خود این ۲۰ درصد هم رقم قابل توجهی نیست و با عنایت به سختی شرایط كاركنان دولت، زیبنده نیست كه این مبلغ بین مجلس و دولت اختلاف افكنی كند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه اشاره كرد: ۳۳ هزار میلیارد تومان برای آموزش و پرورش در نظر گرفته شده است و برای سال آینده این بودجه حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان افزایش و به ۴۳ هزار میلیارد تومان رسیده است.
او هم چنین در یادواره ۴۵۰ شهید شهرستان خدابنده، شهدای گمنام و شهید ملی مظفرعلی ذوالقدر اظهار نمود: جایگاه شهدای دفاع مقدس فراتر از مدافع خاك وطن است؛ چراكه شهدای جنگ تحمیلی فراتر از مام وطن، از تفكر و مرام دین دفاع كردند و انقلاب و نظام جمهوری اسلامی مصداق ظهور تفكر جدید نشأت گرفته از اندیشه های حضرت امام خمینی (ره) است.
این مسئول افزود: حضور در یادواره شهدا افتخار بزرگی است كه امروز نصیب بنده شده است، البته این سفر تنها سفرم به زنجان نبوده و در جریان سفرهای استانی خود در آینده نزدیك بار دیگر به زنجان سفر خواهم كرد.
وی با تشریح شكل گیری مكاتب مختلف در جهان و از طرف جوامع مختلف، اضافه كرد: نازیسم، فاشیسم و لیبراسیم، سه مكتب شكل گرفته در جهان از طرف كشورهای مختلف به رهبری افراد گوناگون بوده است و در دورانی كه كشورها تحت سیطره دو تفكر لیبرالیستی و سوسیالیستی بودند، یك مرجع دینی از حوزه فریاد كشید و تفكر جدیدی را كه البته دارای اصالت تاریخی بود بیان كرد كه حكومت برمبنای معیارهای الهی بود.
معاون رئیس جمهور با بیان این كه مردم باز با شعار «نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی»، تفكر جدید حضرت امام (ره) را تأیید كردند، اشاره كرد: سپس استقرار نظام جمهوری اسلامی، دنیا در مقابل آن قد علم كرد كه این نظام نماند و اینجا است كه ارزش شهدا فراتر از دفاع از خاك است.
نوبخت تصریح كرد: در حیات چهل ساله انقلاب، روزی نبوده است كه دشمنان دست از سر ما بردارند؛ امروز هم این رئیس جمهور روان پریش دولت آمریكا، عربده می كشد و ادعا می كند كه می خواهد ملت ایران را به زانو در آورد، ولی غافل از این كه قدرتمندترین دشمنان هم در ۴۰ سال قبل نتوانستند كاری كنند و اصلاً به خاطر همین با ما پشت میز مذاكره نشستند.
وی با بیان این كه آرمان شهدا بقای این نظام بود، اظهار داشت: در وصیت نامه حضرت امام (ره) باز به این نكته تاكید گردیده است كه رمز بقای نظام همان رمز پیروزی انقلاب و آن «وحدت كلمه» و اتحاد است و هم اكنون امروز نظام جمهوری اسلامی قویتر از ۴۰ سال پیش است و امروز بسیج، سپاه و ارتش در اوج اقتدار قرار دارند.
رئیس سازمان برنامه و بودجه با بیان این كه هم اكنون ایران به لحاظ علمی جایگاه ۱۵ را در جهان دارد و اقتصاد كشور جزو ۱۸ اقتصاد بزرگ دنیا ست، اظهار نمود: اگر عنصر اطاعت از رهبری، همدلی و تلاش در راه دین را ادمه دهیم بطور حتم پیروز خواهیم شد.
نوبخت با اشاره به بعضی از مشكلات اقتصادی كشور، اشاره كرد: شرمنده شدم از این كه استاندار بیاید اینجا درباره خوراك دام و گوشت و مرغ صحبت كند. لعنت خداوند بر دشمنانی كه ۴۰ سال این ملت را برای این كه انتخاب درست كردند، تحت فشار قرار داده اند.
وی ادامه داد: تلاش می شود تا قسمتی از اعتبارات همچون اعتبار مورد نیاز برای تسریع و تكمیل پروژه كمربندی شهر قیدار تأمین شود.1397/12/17
01:00:26
5.0 / 5
4851
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , خدمات , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لباس نو