دبیركل اتاق اصناف ایران تشریح كرد؛

چرا طرح پایانه فروشگاهی و سامانه مودیان اجرا نشد؟

چرا طرح پایانه فروشگاهی و سامانه مودیان اجرا نشد؟

دبیرکل اتاق اصناف ایران اظهار داشت: به علت فراهم نبودن زیرساخت های اجرایی، شناسایی کارت خوان ها و انتخاب شرکتهای معتمد و آموزش طرح پایانه فروشگاهی و سامانه مودیان طی سالجاری اجرا نشد.به گزارش لباس نو به نقل از اتاق اصناف ایران، محمدباقر مجتبایی در نشست بررسی طرح پایانه فروشگاهی و سامانه مودیان ضمن اشاره به اجرای طرح پایانه های فروشگاهی و سامانه مودیان اظهار داشت: این قانون از آغاز سال ۱۴۰۰ می بایست اجرایی می شد که به علت فراهم نبودن زیرساخت های اجرایی آن که بخشی از آن باید توسط بانک مرکزی و شبکه بانکی فراهم می شد و همینطور شناسایی کارت خوان ها و انتخاب شرکتهای معتمد و مسئله آموزش، اجرایی نشد.
دبیر کل اتاق اصناف ایران خاطرنشان کرد: طی دو سال گذشته سازمان امور مالیاتی به علت شرایط کرونایی نتوانست دوره های آموزشی این طرح را برگزار کند و طی مذاکره ای که با وزارت اقتصاد دولت قبل داشتیم برای اجرای این طرح زمان گرفتیم تا شرایط و زیرساختهای لازم این قانون فراهم گردد.
وی عنوان کرد: یکی از مسائل مهم در اجرای این قانون مسئله آموزش است که در این راستا کارگروه مشترکی برای برنامه ریزی آموزشی و اجرای فرایندهای آموزشی این طرح در دست اقدام و برگزاری است.
در ادامه این نشست کوروش محمدی، رئیس اداره تنظیم و مقرارت قانون پایانه فروشگاهی و سامانه مودیان اظهار داشت: سازمان امور مالیاتی در جهت اجرای این طرح احتیاج به همکاری و همراهی اتاق اصناف ایران دارد و بحث آموزش در اولویت برنامه های سازمان امور مالیاتی قرار دارد و وهله اول می بایست آموزش و فرهنگ سازی لازم صورت گیرد.
وی خاطرنشان کرد: نوع و روش اجرای آموزش در اجرای طرح پایانه فروشگاهی و سامانه مودیان بسیار اهمیت دارد و پارامترهایی چون شناخت مخاطبان، منطقه آموزشی، رسته های شغلی، سن و میزان تحصیلات و …. باید در بحث آموزش لحاظ شود.
محمدی اضافه کرد: در اجرای بحث آموزش علاوه بر در نظر گرفتن پارامترها، بهره گیری از اساتید صنفی برای برگزاری کلاس های آموزشی اهمیت بالایی دارد و عملکرد و بازخورد بهتری را به دنبال خواهد داشت.
وی خاطرنشان کرد: در اجرای طرح آموزش پایانه فروشگاهی و سامانه مودیان سازمان امور مالیاتی و اتاق اصناف ایران و شرکتهای طرف قرارداد باید به صورت منسجم عمل کنند و نوع آموزش ها بسیار مهم می باشد و سازمان امور مالیاتی آمادگی لازم برای همکاری در برگزاری کلاس های آموزشی این طرح دارد و امیدوار هستیم که با همکاری اتاق های اصناف بهترین عملکرد را در این طرح داشته باشیم.

1400/06/31
16:38:09
5.0 / 5
1642
تگهای خبر: اقتصاد , فروش , فروشگاه , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
لباس نو