گنسلر:

کنگره اختیار ممنوعیت رمزارزها را دارد

کنگره اختیار ممنوعیت رمزارزها را دارد

لباس نو: رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا بار دیگر اصرار کرد این نهاد قصدی برای ممنوعیت رمزارزها ندارد.


به گزارش لباس نو به نقل از اسوشیتد پرس، گری گنسلر- رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا - با حضور در میان اعضای کمیته پولی و مالی کنگره این کشور به سوالات نمایندگان پاسخ داد.
وی در قسمتی از سخنان خود با اعلان اینکه نیاز به قانونگذاری در زمینه رمزارزها یک ضرورت فوری است به نمایندگان کنگره اعلام نمود نیازی به تشکیل یک سازمان جدید برای نظارت بر بازار رمزارزها وجود ندارد اما باتوجه به نیاز به استخدام نیروی متخصص و تجهیزات لازم، کنگره باید بودجه این نهاد را افزایش دهد.
وی با اعلان اینکه کمیسیون بورس و اوراق بهادار قصدی برای ممنوعیت رمزارزها نظیر چیزی که در چین افتاد ندارد افزود این که چنین تصمیمی گرفته شود یا نشود به عهده کنگره خواهد بود.
گنسلر در پاسخ به این پرسش که آیا رمزارزها را یک دارایی مالی محسوب می کند یا خیر اظهار داشت: من به شخصه رمزارزی ندارم اما تعریف واضحی در این خصوص وجود دارد. وقتی شما یک دارایی را خریداری می کنید و انتظار دارید ارزش آن در آینده افزایش پیدا کند باید آنرا یک دارایی مالی حساب نماییم و رمزارزها نیز حالا چنین تعریفی در ذهن عموم مردم دارند.
بگفته رییس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، بااینکه حالا امکاناتی مانند کلیدهای خصوصی کیف پول، عمل کردن با اثر انگشت، فعال سازی چند مرحله ای و دیگرمشخصه های امنیتی به حفظ دارایی اشخاص کمک می نماید اما این محافظت ها کافی نیستند و برای امنیت بیشتر سرمایه گذاران در این عرصه، باید نهادهای قانونی و نظارتی چارچوب های فعالیت و نظارت را در بازار مشخص کنند.
گنسلر با اشاره به این که حدود ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ رمزارز بزرگ در بازار وجود دارد اظهار داشت: رمزارزها با ارزش ثابت ( استیبل کوین ها) حالا حدود ۱۲۵ میلیارد دلار ارزش دارند و این یعنی یک رشد ۱۰ برابری طی دو سال و اگر فکری به حال این روند نشود ممکنست ریسک هایی متوجه نظام مالی بشود. وی خیلی از ارزهای فعلی بازار را بدون پشتوانه خواد که احیانا در سالهای بعدی چیزی از آنها باقی نخواهد ماند.
منبع:

1400/07/15
13:28:37
5.0 / 5
1081
تگهای خبر: خرید , دلار , قانون , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لباس نو