معاون توسعه روستایی و مناطق محروم كشور:

جمعیت روستایی كشور به ۲۶ درصد رسیده است

جمعیت روستایی كشور به ۲۶ درصد رسیده است

لباس نو: معاون توسعه روستایی و مناطق محروم كشور جمعیت روستایی كشور را ۲۶ درصد اعلام نمود.به گزارش لباس نو به نقل از مهر، محمد امید بعدازظهر یكشنبه در جریان بازدید از روستای «حسنكدر» واقع در محور كرج – چالوس، اظهار نمود: این روستا از مناطق محروم كشور است، امروز همراه با مدیران البرزی از این روستا بازدید كردم، هدف از این بازدید توجه به توانمندی و ظرفیت های استان البرز خصوصاً در حوزه روستایی است.
وی با تاكید بر اینكه همه باید برای حل مشكلات روستاییان تلاش نماییم، اظهار داشت: خوشبختانه طی چهار دهه اخیر اقدامات مؤثری در روستاهای كشور انجام شده است، توسعه روستاها در دستور كار است.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم كشور در بخش دیگری بابیان اینكه ۳۸ هزار و ۵۰۰ روستای بالای ۲۰ خانوار در كشور وجود دارد، اظهار داشت: خوشبختانه این روستاها از زیرساخت های مناسب توسعه ازجمله آب، برق، راه، آموزش و بهداشت برخوردار می باشند.
امید با اشاره به اینكه در حوزه گازرسانی به روستاها به ازای هر خانوار ۱۲ میلیون تومان هزینه می شود، اظهار داشت: اوایل انقلاب جمعیت روستایی كشور ۵۰ درصد بوده درحالی كه این مهم به ۲۶ درصد رسیده است.
وی با تاكید بر اینكه هم اكنون جمعیت روستایی كشور ۲۲ میلیون نفر است، اظهار داشت: در حوزه اشتغال روستایی آن طور كه باید رشدی شكل نگرفته است یعنی رشد اشتغال روستایی با رشد جمعیت روستایی توازنی ندارد.
معاون توسعه روستایی و مناطق محروم كشور رقم تسهیلات روستایی در دولت تدبیر و امید را ۱۸ هزار میلیارد تومان با نرخ ۶ درصد اعلام نمود.
امید همین طور اظهار داشت: ظرفیت های بسیار خوبی در حوزه روستایی استان البرز ایجادشده است، از ظرفیت های اشتغال بخش آسارا خصوصاً روستای حسنكدر استفاده خواهد شد.
وی بابیان اینكه روستا خوابگاه و محل استراحت نیست بلكه محل كار، تولید، تلاش وزندگی است، اظهار داشت: دولت و مجلس برای حل مشكلات روستاها و مناطق محروم و ایجاد اشغال روستایی تلاش می كنند و برای این مهم اعتبار تخصیص داده می شود.
معاون توسعه روستاها و مناطق محروم كشور با تاكید بر اینكه در استان البرز بدون محدودیت برای توسعه طرح های اشتغال زایی گام برمی داریم، اظهار داشت: اقدامات خوبی در روستاهای این استان خصوصاً روستاهای محور كرج – چالوس صورت خواهد گرفت. پروژه های عمرانی خصوصاً گازرسانی در دستور كار است.

1397/12/19
22:52:38
5.0 / 5
4647
تگهای خبر: اشتغال , توسعه , تولید , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لباس نو