مدیرعامل شركت گاز استان:

ضریب نفوذ گازرسانی روستایی در لرستان ۹۲ و نیم درصد است

ضریب نفوذ گازرسانی روستایی در لرستان ۹۲ و نیم درصد است

به گزارش لباس نو لرستان مدیرعامل شرکت گاز لرستان اظهار داشت: ضریب نفوذ گازرسانی روستایی در استان ۹۲.۵ درصد است.


کرم گودرزی در مراسم گازرسانی به ۲۶ روستای شهرستان چگنی، اظهار نمود: با گازرسانی به ۲۶ روستای شهرستان چگنی در مجموع ۱۵۰۰ خانوار با جمعیتی بالغ بر ۵۵۰۰ نفر از نعمت گاز طبیعی برخوردار شدند.
وی خاطرنشان کرد: شهرستان چگنی به همراه شهرستان های خرم آباد و پلدختر بیشترین صدمه و خسارت در زیرساخت های گازرسانی را از سیل سال ۹۸ دیدند که شرکت گاز استان ضمن انجام بازسازی در بیشتر از ۵۰۰ نقطه صدمه دیده و انجام اقدامات در جهت مقاوم سازی و تاب آوری شبکه در نقاط مشابه که امکان دارد در آینده گرفتار مشکل شوند، از پایداری خدمات گاز در شبکه تغذیه و توزیع گاز اطمینان کامل دارد.
مدیرعامل شرکت گاز لرستان با اشاره به اینکه الان ضریب نفوذ گازرسانی روستایی در استان ۹۲.۵ درصد است که نسبت به میانگین کشوری ۸ درصد بیشتر است، اضافه کرد: از مجموع ۲۳۴۰ روستای حائز شرایط گازرسانی استان، تابحال گازرسانی به ۱۹۳۱ روستا انجام شده و هم اکنون به صورت متوسط هر ۴۳ ساعت یک روستای استان به شبکه سراسری گاز وصل می شود.
گودرزی تصریح کرد: سهم گاز طبیعی از سبد انرژی استان هم اکنون به بیشتر از ۷۰ درصد افزایش پیدا کرده که علت عمده آن بهره مندی ۳۰۰۰ واحد تولیدی صنعتی از نعمت گاز بوده و این نوید را می دهد که استان ما به سمت استفاده صنعتی از گاز طبیعی و توسعه زیرساخت های صنعتی در حرکت است.
وی ضمن تشکر از همکاران، پیمانکاران و مشاور اجرایی شرکت گاز لرستان، افزود: خدمات گازرسانی و ایجاد زیرساخت گاز بعنوان یکی از شاخصهای مهم در جهت توسعه اقتصادی، اشتغال، حفظ محیط زیست و رفاه مردم شریف استان است.
فرهاد زیویار استاندار لرستان هم در این مراسم ضمن تشکر از شرکت گاز لرستان در عرضه خدمات گازرسانی به روستاها، اظهار نمود: روستاها پشتوانه توسعه کشور هستند و عرضه خدمات به روستاییان سبب توسعه زیرساخت ها، اشتغال پایدار و افزایش تولید بوده که در این راستا شرکت گاز در عرضه خدمات به این قشر شریف استان موفق بوده است.
منبع:

1400/07/22
12:49:48
5.0 / 5
1184
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لباس نو