راه اندازی نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی غدیر کوشک

راه اندازی نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی غدیر کوشک

لباس نو: نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی غدیر کوشک افتتاح شده و به بهره برداری رسید.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، طبق اعلام، پروژه نیروگاه خورشیدی فتوولتائیک ۱۰ مگاواتی غدیر کوشک، نسبت به پروژه های مشابه دارای تجهیزات فنی باکیفیت بالاتری بوده و در عین حال هزینه سرمایه گذاری آن نسبت به دیگر پروژه ها کمتر است و در ضمن مدت اجرای پروژه تنها در حدود ۶ ماه بوده که در نوع خود در کشور بی سابقه است.
مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح (ساتا) در مراسم افتتاح این نیروگاه، عنوان کرد: مناطق آفتابی به دلیلهای فنی که خیلی از شما بهتر از من اطلاع دارید یک حسنه حساب می شود و بنده شخصا به بحث توسعه نیروگاه های خورشیدی در کشور به دلیلهای مختلف علاقمند هستم.
نجفی پور با اشاره به صحبت های مدیرعامل شرکت برق و انرژی غدیر بافق اظهار داشت: توضیحات جناب آقای معصومی درباره آنچه که در این پروژه اتفاق افتاده است قابل تقدیر است و انتظار داریم با همراهی شرکت سرمایه گذاری غدیر پروژه ۸۰۰ مگاواتی هم انشااله اجرا شود.
وی به صحبت های وزیر نیرو اشاره نمود و اضافه کرد: از قول جناب محرابیان، وزیر محترم نیرو شنیده بودم که ایشان قصد دارند از تولید و توسعه برق خورشیدی حمایت کنند که این برای بنده موجب خرسندی است که بتوانیم برای کشورمان و صاحبان سرمایه طبق گفته های مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری غدیر کار جدی و موفقی انجام دهیم.

بر طبق این گزارش امیر عباس حسینی- مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری غدیر هم در افتتاح نیروگاه خورشیدی ۱۰ مگاواتی غدیر کوشک بافق اظهار داشت: استفاده از انرژی های تجدیدپذیر در ۵۰ سال آینده بعنوان یکی از موضوعات مهم و راهبردی مورد توجه است و سهم انرژی خورشیدی در کشوری چون ایران اسلامی که بیش از ۳۰۰ روز آفتابی دارد، بدین مدلول است که توجه به تامین برق از حوزه خورشیدی دارای اولویت است.
وی افزود: وزیر محترم نیرو هدف گذاری ۱۰ هزار مگاواتی از انرژی های تجدیدپذیر با محوریت خورشیدی در ۴ سال آینده را بعنوان هدف کلان وزارت نیرو مطرح نمودند و ما هم در غدیر آمادگی سرمایه گذاری جهت راه اندازی ۸۰۰ مگاوات نیروگاه خورشیدی را در ۴ سال آینده خواهیم داشت.
مدیرعامل غدیر با اشاره به سهامداران این شرکت بیان کرد: سهامداران شرکت سرمایه گذاری غدیر عمدتاً بازنشستگان نیروهای مسلح هستند که زحماتی که این عزیزان در طول ۴ سال قبل در دوران جنگ و در دفاع از کیان این کشور کشیدند بر کسی پوشیده نیست بدین سبب وظیفه ما در زمینه سرمایه گذاری غدیر این است که به نحوی سرمایه گذاری نماییم که برای سهام داران بازدهی مناسبی داشته باشد.
منبع:

1400/07/26
23:29:12
5.0 / 5
856
تگهای خبر: توسعه , تولید , كیفیت , هزینه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لباس نو