رئیس سازمان ملی استاندارد ایران:

کشورهای هم رده ی ما سالی ۲۰۰ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی دارند

کشورهای هم رده ی ما سالی ۲۰۰ میلیارد دلار صادرات غیرنفتی دارند

لباس نو: همدان رییس سازمان ملی استاندارد ایران اظهار داشت: رییس سازمان ملی استاندارد ایران اضافه کرد: کشورهایی که ۲۰ سال پیش هم رده ما بودند هم اکنون صادرات غیر نفتی خودرا به ۲۰۰ میلیارد دلار در سال رساندند و با اولویت قرار دادن در کار و حفظ بازار هدف و ارتقای کیفیت و استاندارد به این موفقیت رسیده اند.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، غلامرضا شریعتی پنج شنبه ۲۹ مهرماه در جلسه دیدار با استاندار همدان بیان نمود: همدان به واسطه صنایع مختلفی که در موضوعات بهداشتی، غذایی، مسائل ساختمانی و... که مشمول کیفیت الزامی و استاندارد می شود دارد می طلبد سازمان موثر و پویایی داشته باشد تا امنیت و سلامت را برای جامعه به همراه بیاورد.
وی افزود: برندهای خوبی در حوزه های بهداشتی، ساختمان و غذایی در همدان فعالیت می نمایند که نقش حضور سازمان استاندارد را بیشتر از پیش می کند.
شریعتی افزود: جایزه های همدان در حوزه ملی نشان استاندارد، نشان از اهتمام مدیران استانی به این امر است و تلاش می نماییم این مسیر را ادامه دهیم و با قانون جدید تدوین سند توسعه ۵ ساله که توسط مجلس تصویب شده است ظرفیت های خالی پر شود و نقش کیفیت و استاندارها را در نظام کشور پر رنگ تر نماییم.
وی مطرح کرد: مقرر شد نظام جامع کیفی کشور تعیین شود که با دانشگاه صنعتی شریف قرادادی منعقد و نقشه راه جامع برای این مورد در سالهای آتی طراحی می شود و امیدواریم به تدریج استاندارد را بعنوان یکی از اولویت جامعه مد نظر قرار دهیم.
شریعتی افزود: امیدواریم ما هم بتوانیم با ایجاد زیر ساخت های تئوریک این نقش را ساری و جاری نماییم و در کنار و کمک کننده به تولید و پشتیبانی و مانع زدایی و رعایت افق مصرف کننده، جامعه و مردم باشیم.1400/07/29
14:37:25
5.0 / 5
885
تگهای خبر: توسعه , تولید , دانشگاه , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لباس نو