طبق اعلام مركز آمار؛

تورم تولیدکننده خدمات در تابستان سال جاری به ۴۸ درصد رسید

تورم تولیدکننده خدمات در تابستان سال جاری به ۴۸ درصد رسید

به گزارش لباس نو میــانگین قیمت دریافتی توسط ارائه­ دهندگان خدمات به ازای تولید خدماتشان در داخل کشور، در فصل تابستان ۱۴۰۰ نسبت به فصل تابستان ۱۳۹۹، ۴۷.۸ درصد افزایش دارد.


به گزارش لباس نو به نقل از مرکز امار، تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش های خدمات کل کشور نسبت به فصل قبل (تورم فصلی) در فصل تابستان ۱۴۰۰ به ۱۱.۱ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (۱۱.۲)، ۰.۱ واحد درصد کاهش دارد. کمترین تورم فصلی به ترتیب در ارتباط با بخش های آب رسانی، مدیریت پسماند، فاضلاب و فعالیتهای تصفیه ۳.۰ درصد و اطلاعات و ارتباطات ۴.۲ درصد است. بیشترین تورم فصلی هم به ترتیب در ارتباط با فعالیتهای در ارتباط با سلامت انسان و مددکاری اجتماعی ۱۷.۸ و فعالیتهای خدماتی در ارتباط با تأمین جا و غذا ۱۶.۳ درصد است.
تورم نقطه به نقطه
تغییرات شاخص قیمت تولیدکننده بخش های خدمات کل کشور نسبت به فصل مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) در فصل تابستان ۱۴۰۰ به ۴۷.۸ درصد رسید که در مقایسه با همین اطلاع در فصل قبل (۴۸.۷)، ۰.۹ واحد درصد کاهش داشته است. به عبارتی، میانگین قیمت دریافتی توسط عرضه دهندگان خدمات به ازای تولید خدماتشان در داخل کشور، در فصل تابستان ۱۴۰۰ نسبت به فصل تابستان ۱۳۹۹، ۴۷.۸ درصد افزایش دارد. در بخش های خدمات کمترین نرخ به ترتیب در ارتباط با بخش اطلاعات و ارتباطات ۲۳.۵ درصد و فعالیتهای املاک و مستغلات ۲۴.۸ و بیشترین نرخ به ترتیب در ارتباط با بخش فعالیتهای خدماتی در ارتباط با تأمین جا و غذا ۸۷.۱ درصد و فعالیتهای اداری و خدمات پشتیبانی ۷۷.۱ است.
تورم سالانه
تغییرات میانگین شاخص کل قیمت تولیدکننده بخش های خدمات در چهار فصل منتهی به فصل تابستان ۱۴۰۰ (تورم سالانه) به ۴۵.۱ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در فصل قبل (۴۲.۰) ۳.۱ واحد درصد افزایش نشان داده است. در فصل مورد بررسی، در بین بخش های خدمات در کشور، کمترین تورم سالانه در ارتباط با بخش آب رسانی، مدیریت پسماند، فاضلاب و فعالیتهای تصفیه ۱۲.۷ درصد و بیشترین آن در ارتباط با بخش فعالیتهای خدماتی در ارتباط با تأمین جا و غذا ۷۶.۲ درصد است.
برای مشاهده جزئیات خبر (اینجا) رجوع کنید.

1400/08/11
08:45:52
5.0 / 5
754
تگهای خبر: تولید , خدمات , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لباس نو