مقتدایی خبر داد

دستور رضایی برای حل مشکل پرداخت پاداش اختتام خدمت تعدادی از فرهنگیان

دستور رضایی برای حل مشکل پرداخت پاداش اختتام خدمت تعدادی از فرهنگیان

لباس نو: نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس از دستور معاون اقتصادی رئیس جمهوری به وزیر اقتصاد و رئیس سازمان برنامه و بودجه برای پیگیری در پرداخت پاداش اختتام خدمت فرهنگیان بازنشسته سال 1399 آگاهی داد.


عباس مقتدایی در گفت و گو با ایسنا اظهار نمود: به دنبال نامه اخیرم به آقای رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهوری برای پرداخت اختتام خدمت تعدادی از فرهنگیان، ایشان در نامه ای به خاندوزی وزیر اقتصاد و میرکاظمی رئیس سازمان برنامه و بودجه دستور بررسی و جمع بندی این مساله را صادر کرد.
متن نامه مقتدایی نماینده اصفهان به محسن رضایی معاون اقتصادی رئیس جمهوری به شرح زیر است:
«به پیوست پاسخ وزارت آموزش و پرورش و وزارت امور اقتصادی و دارایی درباب پرداخت پاداش اختتام خدمت تعدادی از فرهنگیان و همین طور دستور رئیس دفتر رئیس جمهور و معاون اول رئیس جمهور به رئیس سازمان برنامه و بودجه ارسال می شود.
وزارت آموزش و پرورش اظهار نموده، اعتبار مورد نیاز توسط سازمان برنامه و بودجه تخصیص یافته و ابلاغ گردیده و پرداخت این مبلغ فقط در انتظار تامین نقدینگی توسط خزانه داری کل کشور است، اما نتیجه پیگیری های اینجانب از خزانه داری کل کشور در خصوص این است که سازمان برنامه و بودجه می بایست اعتبار لازم را جهت تامین پول و نقدیندگی در اختیار وزارت اقتصاد قرار دهد تا آن وزارتخانه بتواند اقدام لازم را به عمل آورد.
فرهنگیان کشور که در سال ۱۳۹۹ بازنشسته شده اند هر روز چشم انتظار این مبلغ اند و مدت بسیار زیادی است در انتظار وصول این پاداش هستند و عدم واریز آن مشکلاتی را در برنامه ریزی اقتصادی و معیشتی آنان به وجود آورده است.
این عزیزان اظهار می دارند، چرا فرهنگیان بازنشسته سال ۱۳۹۹ که نزدیک به ۳۰ سال است خدمت کرده اند، حق قانونی آنان پرداخت نمی گردد و باید جهت طلب حق خود روزانه در حال پیگیری از مجلس و دولت باشند و این در حالیست که ارزش پاداش آنان در سال قبل بیشتر بوده و باتوجه به نرخ تورم و قیمت ارز، حالا آن مبلغ، ارزش سال قبل را ندارد.
سازمان برنامه و بودجه وظیفه قانونی خودرا انجام نداده و حتی بعد از دستور معاون اول و رئیس دفتر رئیس جمهور نیز، همچنان مبلغ مذکور را تامین نکرده است. در همین راستا خواهشمند است در امتداد جلوگیری از تضییع حقوق فرهنگیان، دستور فرمایید بررسی و اقدام لازم به عمل آید و اینجانب را نیز از نتیجه اقدامات انجام شده، باخبر نمایند.
از حسن توجه جنابعالی قدردانی می نماید.»
منبع:

1400/08/17
21:12:14
5.0 / 5
654
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , قانون , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لباس نو