وزیر نفت عراق خبر داد

بازنگری سیاست نفتی اوپک پلاس در سال آینده

بازنگری سیاست نفتی اوپک پلاس در سال آینده

لباس نو: وزیر نفت عراق اعلام نمود: انتظار می رود کشورهای اوپک پلاس سیاست عرضه نفت خودرا در سه ماهه نخست سال 2022 بازنگری کنند.به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، احسان عبدالجبار در یک کنفرانس مطبوعاتی در بغداد اظهار نمود: این گروه تولیدکننده می خواهد هر ماه ۴۰۰ هزار بشکه در روز به تولیدش اضافه کرد و روند افزایش تولید را در سه ماهه نخست سال میلادی آینده بازنگری خواهدنمود. انتظار می رود این گروه سیاست تولید فعلی را در نشست ماه آتی وزیران بدون تغییر حفظ کند.

وی اظهار داشت: اوپک پلاس به تضمین عرضه باثبات نفت به بازارهای جهانی متمرکز شده و قیمت خاصی را هدف نگرفته است.

اظهارات وزیر نفت عراق در حالی مطرح شده که تولید گروهی اوپک و متحدانش به سبب مشکلاتی که برخی کشورها نظیر آنگولا و نیجریه برای تولید بالاتر داشته اند، کمتر از سقف توافق شده بالا رفته است.

کشورهای مصرف کننده شامل آمریکا و هند از این گروه خواسته اند برای کنترل افزایش قیمت ها که امسال حدود ۶۰ درصد بالا رفته اند، نفت بیشتری عرضه نماید.

جبار به خبرنگاران اظهار داشت: سیاست اوپک مربوط به بالا بردن قیمت ها نیست بلکه دستیابی به ثبات در عرضه انرژی است. هدف اوپک، جلوگیری از فروپاشی قیمت هاست. هیچ هدفی برای رسیدن به قیمت خاصی وجود ندارد.

اوپک پلاس درحال احیای تولیدی است که سال قبل در واکنش به فروپاشی تقاضا در اوج بحران کووید ۱۹ محدود کرد. با این وجود این گروه با اشاره به ریسکهایی که متوجه مصرف جهانی مانده است، رویکرد محتاطانه ای داشته و تولیدش را به شکل تدریجی می افزاید.

بر اساس گزارش بلومبرگ، وزیر نفت عراق اظهار داشت: عراق در نوامبر ۳.۲ میلیون بشکه در روز نفت از میادین تحت کنترل دولت مرکزی صادر می کند. این رقم در سه ماهه نخست سال آینده که تسهیل محدود اوپک پلاس ادامه پیدا می کند، به ۳.۴ میلیون بشکه در روز افزایش پیدا خواهدنمود.
1400/08/21
13:36:30
5.0 / 5
673
تگهای خبر: تولید , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
لباس نو