مرحله نوزدهم حراج اوراق دولتی سه شنبه

مرحله نوزدهم حراج اوراق دولتی سه شنبه

به گزارش لباس نو بانک مرکزی اعلام نمود: مرحله نوزدهم حراج اوراق مالی اسلامی دولتی روز سه شنبه مورخ 25 آبان ماه 1400 انجام می شود.به گزارش لباس نو به نقل از بانک مرکزی، کارگزاری بانک مرکزی در امتداد عرضه تدریجی اوراق مالی اسلامی توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی و پیرو اطلاعیه انتشار یافته مورخ ۱۵ آبان ۱۴۰۰ این بانک، مرحله نوزدهم حراج اوراق مالی اسلامی دولتی بمنظور فروش به بانک ها، مؤسسات اعتباری غیربانکی، صندوق های سرمایه گذاری، شرکت های بیمه ای و شرکت های تامین سرمایه را در روز سه شنبه ۲۵ آبان ماه ۱۴۰۰ اجرا می کند. بنا بر اعلام وزارت امور اقتصادی و دارایی، اوراق عرضه شده در این حراج، مرابحه عام، کوپن دار و با تواتر پرداخت سود شش ماهه (پرداخت کوپن دوبار در سال) و به شرح جدول زیر است.

بانک ها و مؤسسات اعتباری غیربانکی متقاضی شرکت در این حراج می توانند نسبت به ارسال سفارش های خود تا ساعت ۱۲: ۰۰ روز یکشنبه ۲۳ آبان ماه ۱۴۰۰ تنها بوسیله سامانه بازار بین بانکی اقدام نمایند.
نهادهای مالی موضوع بند (۲۱) ماده (۱) قانون بازار اوراق بهادار نظیر صندوق های سرمایه گذاری و شرکت های تامین سرمایه متقاضی شرکت در این حراج نیز می توانند سفارش های خودرا تا ساعت ۱۲: ۰۰ روز یکشنبه ۲۳ آبان ماه ۱۴۰۰ بوسیله سامانه مظنه یابی شرکت مدیریت فناوری بورس تهران ثبت کنند. معاملات مربوط به این حراج در روز سه شنبه ۲۵ آبان ماه ۱۴۰۰ صورت خواهد گرفت.
تمام نهادهای مالی متقاضی شرکت در این حراج می توانند سفارش های خودرا در هر نماد بطور جداگانه ارسال نمایند. حداقل حجم سفارش در هر یک از نمادهای مزبور ۵۰۰ هزار ورقه است.
متولی اصلی انتشار و عرضه اوراق مالی اسلامی دولتی، وزارت امور اقتصادی و دارایی بوده و آن وزارتخانه الزامی به پذیرش کلیه پیشنهادات دریافتی یا فروش کلیه اوراق عرضه شده در حراج را ندارد. بانک مرکزی نیز فقط سفارشات دریافت شده را بمنظور تصمیم گیری به آن وزارتخانه ارسال و وزارتخانه مزبور نسبت به تعیین سفارش های برنده اقدام می کند. در نهایت، عرضه اوراق به تمامی برندگان انجام می شود. بانک مرکزی برمبنای جز (۴) بند «ک» تبصره (۵) قانون بودجه سال ۱۴۰۰ مجاز به خرید و فروش اوراق مالی اسلامی دولت در بازار ثانویه اوراق است. کارگزاری این بانک ضمن تامین زیرساخت معاملات و برگزاری حراج، تعهدی نسبت به حجم و قیمت اوراق مالی اسلامی دولتی فروش رفته نداشته و اوراق مزبور را در بازار اولیه بمنظور تامین مالی دولت خریداری نخواهد کرد.


منبع:

1400/08/23
23:04:45
5.0 / 5
999
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , خرید , صندوق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
لباس نو