رئیس اتاق بازرگانی ایران:

با تغییر دولت، امیدهای جدیدی در اقتصاد به وجود آمد

با تغییر دولت، امیدهای جدیدی در اقتصاد به وجود آمد

لباس نو: رییس اتاق تجاری ایران می گوید با تغییر هر دولتی، امیدی جدید به تغییر و بهبود شرایط ایجاد می شود اما این که این امید تا چه زمانی ادامه یابد، بسته به نحوه فعالیت آن دولت می باشد.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، غلامحسین شافعی در نشست روسای کمیسیون های تخصصی اتاق ایران اظهار نمود: باید در همه این دیدارها نظر کارشناسی کمیسیون های تخصصی مورد توجه باشد. البته در بسیاری از موارد مرکز پژوهش های اتاق ایران این نظرات را دریافت می کند ولی باید برای رفع کمبودهای این حوزه اقدام گردد. با تغییر هر دولتی، امیدهای جدیدی ایجاد می شود و در این دولت هم امیدهایی به وجود آمده است؛ اما این که نهال این امید چقدر با طراوات بماند، به روند حرکت دولت بستگی دارد.
او افزود: البته در وضعیت فعلی اقتصاد کشور، کار برای روسای کمیسیون ها دشوار است ولی ما باید به وظایف خود عمل نماییم، خارج از این که این تلاش ها چقدر اثرگذار خواهد بود. ما برای ادامه درست مسیر نیازمند مستندسازی هستیم؛ باید کمیسیون ها نشست های خودرا مستندسازی کنند و بتوانیم دوره ای این مستندات را منتشر نماییم و با ارگان ها و سازمان های مرتبط و مجلس شورای اسلامی ارسال نماییم. از طرفی وقتی روسای کمیسیون ها در مجامعی حضور دارند حتما فردی را با خود همراه کنند تا گزارش نشست تنظیم شود.
رییس اتاق ایران اظهار داشت: گاهی از ما گلایه می شود که نماینده های اتاق در مجامع گاه حرف های متناقض و متضاد می زنند. باید این ناهماهنگی ها رفع گردد و صدای واحدی از اتاق به گوش برسد.
در ادامه این جلسه سایر اعضای اتاق تجاری نیز به ارائه نظرات خود پرداختند. طبق گزارش پایگاه اتاق ایران، احمد اتش هوش، رییس کمیسیون حقوقی و حمایت های قضایی و مقرراتی اتاق ایران اظهار داشت: برای تاثیرگذاری اتاق ایران و جلوگیری از تشتت آرا باید مانیفست و استراتژی خاصی تبیین شود تا نمایندگان اتاق که به جلسه های مختلف می روند، بر طبق آن مانیفست عمل کنند. آثار نبود استراتژی در جلسه های مختلف با حرف های متفاوت و متناقض مشخص می شود. از طرفی باید سابقه نشست های قبلی درباره یک موضوع به کمیسیون ها ارائه شود تا از موازی کاری و کارهای تکراری جلوگیری شود.
محسن امینی، رییس کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته اتاق ایران از لطمه موازی کاری گفت و این که اتاق ایران و اتاق اصناف یا اتاق تعاون می توانند در مواقعی که نیاز هست باهم همکاری کنند. باید این ها جلسات مشترک برگزار کنند و یا باید کنسرسیومی در زمینه صنعت غذایی تأسیس کرد که کارها با هماهنگی بیشتری پیش رود.
در آخر نشست شافعی از لزوم توجه به پنجره واحد اظهار داشت: البته گاهی همکاری مسالمت آمیز بین محیط زیست و صنعت وجود ندارد. خیلی وقت ها صنعت بجای توسعه، تخریب به همراه دارد و باید اتاق ایران و کمیسیون ها روی این مساله تمرکز بیشتر داشته باشند.
رمضانی، دبیرکل اتاق ایران هم پیشنهاد داد: وقتی طرح یا لایحه در مجلس ارائه می شود، کمیسیون ها در دستور کار قرار دهند تا با دقت بیشتری درباره آنها اظهار نظر نماییم.
منبع:

1400/09/01
16:22:37
5.0 / 5
997
تگهای خبر: اقتصاد , توسعه , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لباس نو