سخنگوی گمرك خبر داد؛

صادرات ۵۸ میلیارد دلاری خودرو و لوازم یدکی در ۷ ماه اول امسال

صادرات ۵۸ میلیارد دلاری خودرو و لوازم یدکی در ۷ ماه اول امسال

سخنگوی گمرک اظهار داشت: در هفت ماه نخست امسال، 58 میلیون و 407 هزار و 733 دلار خودرو و لوازم یدکی صادرات داشته ایم که هفت میلیون و 217 هزار و 265 دلار آن مربوط به صادرات انواع خودرو بوده است.


به گزارش لباس نو به نقل از مهر، سید روح اله لطیفی، سخنگوی گمرک اظهار داشت: کشورمان در هفت ماه نخست امسال، ۵۸ میلیون و ۴۰۷ هزار و ۷۳۳ دلار خودرو و لوازم یدکی صادر کرده است که هفت میلیون و ۲۱۷ هزار و ۲۶۵ دلار آن مربوط به صادرات انواع خودرو بوده است.
سخنگوی گمرک گفت: از شروع سال تا اختتام مهرماه هفت میلیون و ۲۱۷ هزار و ۲۶۵ دلار انواع خودرو به ۱۲ کشور صادر گردیده است.
وی اضافه کرد: از این مقدار یک میلیون و ۱۰۴ هزار و ۴۸۴ دلار مربوط به صادرات خودرو های تا ۱۵۰۰ سی سی بوده است که به هشت کشور صادر شده و آذربایجان با خرید ۹۷۱ هزار و ۸۹۸ دلار در صدر خرید قرار دارد و کشورهای چین، اسپانیا، روسیه، سنگال، اوکراین، عراق و ترکیه در رتبه های بعدی هستند.
لطیفی درباب صادرات خودرو های هزار و ۵۰۰ تا دو هزار سی سی توضیح داد: ارزش صادرات خودرو های هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار سی سی در طول این مدت ۴۴۹ هزار و ۱۲۴ دلار بود که به ۶ کشور عراق با ۲۷۴ هزار و ۲۲۵ دلار، سنگال با ۶۳ هزار و ۶۰ دلار، اسپانیا با ۴۰ هزار و ۱۹۸ دلار، روسیه با ۳۴ هزار و ۷۲۵ دلار، تایوان با ۳۳ هزار و ۷۵۲ دلار و امارات با سه هزار و ۱۶۴ دلار صادر شد.
سخنگوی گمرک در ادامه اظهار داشت: ۱۶ هزار و ۵۰۰ دلار خودرو های دو هزار تا دوهزار و ۵۰۰ سی سی هم به کشور آذربایجان صادر شد.
لطیفی درباب صادرات خودرو های دیزلی یا نیمه دیزلی توضیح داد: در هفت ماه نخست امسال چهار میلیون و ۷۳۹ هزار و ۳۳۲ دلار خودروی نیمه دیزلی و دیزلیِ دوهزار و ۵۰۰ تا سه هزار سی سی به عراق صادر شده و تایوان نیز ۸۰ هزار دلار خودروی نیمه دیزلی هزار و ۵۰۰ سی سی تا دو هزار سی سی از ایران واردات داشته، روسیه نیز هزار و ۹۲۹ دلار از این نوع خودرو از ایران خریداری نموده است.
لطیفی اضافه کرد: ۸۲۵ هزار و ۸۹۶ دلار خودرو های حمل کالا و متفرقه نیز توسط کویت (۱۴۸ هزار دلار)، ونزوئلا (۶۷۲ هزار دلار) و دیگر کشورها با پنج هزار و ۸۹۶ دلار از کشورمان خریداری شد.
سخنگوی گمرک درباب صادرات لوازم یدکی خودرو رو نیز توضیح داد: در هفت ماه نخست امسال ۵۱ میلیون و ۱۹۰ هزار و ۴۶۸ دلار لوازم یدکی خودرو صادر شد که ۱۴ میلیون و ۲۰۲ هزار و ۳۰۵ دلار مربوط به بدنه خودرو، سه میلیون و ۸۴۹ هزار و ۴۲۵ دلار اجزا و قطعات مربوط به بدنه، سه میلیون و ۱۹۰ هزار و ۳۲۶ دلار محور خودرو، ۲ میلیون و ۵۸۴ هزار و ۹ دلار انواع رادیاتور، ۲ میلیون و ۹۷ هزار و ۲۱۷ دلار چرخ دنده و بازوهای انتقال نیرو، یک میلیون و ۷۷۵ هزار و ۱۲۹ دلار کمک فنر، ۸۵۰ هزار و ۶۶ دلار انواع چرخ و قطعات، ۶۴۲ هزار و ۴۹۲ دلار اجزا و قطعات تریلرها بود.
وی اضافه کرد: ۴۵۹ هزار و ۲۴۱ دلار سیبک و قطعات آن، ۳۸۵ هزار ۳۲۶ دلار دسته موتور و قطعات، ۳۷۲ هزار و ۲۳ دلار چراغ، لامپ و راهنما، ۳۰۴ هزار و ۸۱۵ دلار لنت ترمز ۲۶۹ هزار و ۴۶۶ دلار کاسه و دیسک ترمز، ۲۴۹ هزار و ۷۲ دلار انواع سپر، ۲۳۰ هزار و ۵۷۴ دلار انواع اگزوز و قطعات، ۱۵۶ هزار و ۲۸۲ دلار انواع کمربند، ۳۳ هزار و ۲۴۵ دلار جعبه دنده، ۳۰ هزار و ۳۶۰ دلار اجزا و قطعات کلاچ و ۲۰ هزار و ۴۹۸ دلار صندلی خودرو در طول این مدت به کشورهای دیگر صادر شد.
لطیفی در آخر اضافه کرد: ۱۹ میلیون و ۱۲۹ هزار و ۹۳۵ دلار سایر اجزا و قطعات دیگر در رابطه با خودرو نیز در طول این مدت صادر گردیده است.

1400/09/01
23:00:09
5.0 / 5
1427
تگهای خبر: خرید , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لباس نو