برای گردشگری دریایی چه باید کرد؟

برای گردشگری دریایی چه باید کرد؟

به گزارش لباس نو معاون گردشگری وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تصریح کرد: گردشگری دریایی به نقشه راه، تعامل و هماهنگی در همه سطوح و برنامه عملیاتی برای میل به سرمایه گذاری نیاز دارد.


به گزارش لباس نو به نقل از روابط عمومی معاونت گردشگری، علی اصغر شالبافیان در نشست تخصصی توسعه گردشگری دریایی اظهار داشت: در فرایند توسعه گردشگری دریایی اگر زمان زیادی را صرف تهیه سندنویسی و تقویت اسناد بالادستی نماییم از پشتیبانی و حمایت فعالیت بخش خصوصی جا می مانیم.
او اضافه کرد: باآنکه دارا بودن نقشه راه فعالیت در چارچوب سند همکاری توسعه گردشگری الزامی است، اما در ساختار پیچیده اداری نباید به یک باره در جست وجوی چاره مورد نظر بود، بلکه نیاز است همزمان که اقدامات زیربنایی اداری لازم پیش می رود، اقدامات اجرایی هم با هدف ایجاد پویایی در حوزه گردشگری دریایی به جریان افتد.
شالبافیان همینطور اظهار داشت: طبق نظرات و بررسی شرایط فعالیت بخش خصوصی در بستر گردشگری دریایی، علت کاهش انگیزه فعالان این حوزه در بخش سرمایه گذاری و پشتیبانی از پروژه های مربوطه درحال بررسی است. در تعامل با بخش خصوصی گردشگری دریایی و پیشبرد اقدامات اجرایی هر چند کوچک و موردی، انگیزه فعالیت در این حوزه را افزایش خواهیم داد.
معاون گردشگری در ادامه به اهمیت مبحث گردشگری دریایی اشاره نمود و خاطرنشان کرد: علاوه بر اینکه یکی از اولویت های وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در زمینه توسعه گردشگری کشور، رونق و شکوفایی گردشگری دریایی به شمار می آید، در سند تحول دولت هم در دو بخش به مبحث تحول دریامحور و تحول گردشگری دریایی اشاره شده است.
او با بیان اینکه گردشگری دریایی بیشتر از هر چیز به تعامل و هماهنگی در سطوح مختلف نیاز دارد، اضافه کرد: هم اکنون هماهنگی در سه سطح ملی، با دستگاههای مختلف و همینطور در ردیف بخش های غیردولتی و آن دسته از افرادی که در این عرصه نقش آفرین هستند، وجود دارد.
او به یکی دیگر از نیازهای ضروری این بخش اشاره نمود و اظهار داشت: ما به یک نقشه راه و احصای محورهای اصلی همکاری در جهت برنامه محور شدن بخش گردشگری دریایی نیاز داریم که این مهم در همکاری مستمر دو بخش خصوصی و دولتی محقق خواهد شد.
شالبافیان ضمن اشاره به سفر اخیر وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی به استان هرمزگان و اهمیت مبحث رونق گردشگری دریایی در کشور، بیان نمود: هم در استانهای شمالی و هم در استانهای جنوبی تاکید و برنامه جدی برای توسعه گردشگری داریم و در این راه به نقشه راه و محورهای همکاری با سایر سازمان ها و بخش های خصوصی نیاز است.
در این جلسه هر یک از نمایندگان نهادهای فرابخشی، فعالان گردشگری و سرمایه گذاران این حوزه با تشریح موقعیت ها، چالش ها، تهدیدها و فرصت های موجود به بیان برنامه های سازمانی در رابطه با توسعه گردشگری دریایی پرداختند.
منبع:

1400/09/07
14:30:05
5.0 / 5
1430
تگهای خبر: توسعه , سفر , صنایع دستی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
لباس نو