حمایت ۹۰ درصدی صندوق نوآوری از برگزاری جلسات آموزش و مشاوره ویژه شرکتهای دانش بنیان

حمایت ۹۰ درصدی صندوق نوآوری از برگزاری جلسات آموزش و مشاوره ویژه شرکتهای دانش بنیان

به گزارش لباس نو کارشناس توانمندسازی حوزه آموزش و مشاوره صندوق نوآوری و شکوفایی از حمایت ۹۰ درصدی این صندوق از برگزاری جلسات آموزشی و مشاوره با هدف توانمندسازی و کمک به توسعه نگاههای مدیریتی شرکتهای دانش بنیان اطلاع داد.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، حدیث اقبالیان با اعلان اینکه برخورداری از نیروی انسانی متخصص و توانمند که توانایی رشد و توسعه یک شرکت را داشته باشد، از بزرگترین دغدغه های بنگاه های اقتصادی می باشد، اظهار داشت: توانمندسازی می تواند روش موثری باشد تا بتوانیم بیشترین استفاده را از توان نیروی انسانی جهت ارتقای بهره وری شرکت ها داشته باشیم.

وی یکی از اصلی ترین مأموریت های صندوق نوآوری را حوزه توانمندسازی و تقویت و به روزرسانی دانش، نگرش و مهارت مدیران و کارکنان شرکتهای دانش بنیان از راه عرضه خدمات یادگیری و آموزش اعلام نمود و اضافه کرد: خدمت یادگیری صندوق نوآوری در چارچوب آموزش داخلی، یادگیری شرکتی و آموزش بین المللی به شرکتهای دانش بنیان عرضه می شود.

کارشناس توانمندسازی حوزه آموزش و مشاوره صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: ما جهت استفاده از ظرفیت بخش خصوصی از کارگزاران مشاور برخورداریم که این افراد خدمات را به صورت عرضه تقویم های فصلی به شرکتهای دانش بنیان عرضه می دهند. خدمت یادگیری شرکتی هم به این صورت است که شرکتهای دانش بنیانی که در حوزه خاص احتیاج به آموزش خاص دارند، می توانند این دوره آموزشی را از راه یادگیری شرکتی از صندوق نوآوری دریافت نمایند که این دوره های تخصصی معمولاً در تقویم آموزشی داخلی ما وجود ندارد.

اقبالیان اظهار داشت: همه حوزه های کسب و کار در تقویم آموزش داخلی توانمندسازی صندوق نوآوری وجود دارد که شرکتهای دانش بنیان می توانند از آن استفاده کنند و شرکت ها هم با رفتن به پورتال توانمندسازی صندوق، می توانند خدمت یادگیری تقویم آموزشی فصلی ما را ملاحظه کنند.

وی ادامه داد: در پورتال توانمندسازی صندوق نوآوری، به همه حوزه ها به صورت مجزا اشاره شده است و در صورتیکه کارگاه آموزشی خاص مدنظر شرکت ها باشد که در تقویم آموزشی ما وجود نداشته باشد، می توانند درخواست خویش را به صورت یادگیری شرکتی ثبت کنند.
کارشناس توانمندسازی حوزه آموزش و مشاوره صندوق نوآوری و شکوفایی در ادامه به خدمت آموزشی بین المللی در حوزه توانمندسازی صندوق اشاره نمود و اظهار داشت: این خدمت آموزشی به این شکل است که اگر شرکت دانش بنیانی احتیاج به حضور در یک دوره آموزشی خاص دارد که در خارج از کشور برگزار می شود، ما از شرکت ها جهت حضور در این دوره ها حمایت می نماییم.
اقبالیان هزینه های دوره های آموزشی شرکتهای دانش بنیان را متفاوت دانست و بیان نمود: هر شرکت دانش بنیان تا سقف ۹۰ میلیون تومان در سال می تواند از خدمات توانمندسازی صندوق نوآوری بهره مند شود. صندوق ۷۰ تا ۹۰ درصد هزینه ها تا سقف ۱۰ میلیون تومان در سال برای خدمت آموزش داخلی، ۹۰ درصد هزینه ها تا سقف ۳۰ میلیون تومان در سال جهت شرکت در دوره های یادگیری شرکتی و ۹۰ درصد هزینه ها تا سقف ۵۰ میلیون تومان در سال برای آموزش بین المللی را برای شرکتهای دانش بنیان تأمین می کند.

ایشان سپس در مورد خدمت آموزش در حوزه توانمندسازی صندوق نوآوری هم اظهار داشت: رشد و توسعه شرکت ها بخصوص دانش بنیان ها، علاوه بر این که به مباحث فنی و تخصصی ارتباط پیدا می کند، نیازمند نگاههای جدید مدیریتی در اداره کسب وکارها است، چون که بیشتر شرکتهای دانش بنیان فنی هستند و گاهی در اداره کسب و کارشان گرفتار چالش می شوند که در این راه به مشاوره جهت رفع مشکل نیاز دارند، بدین منظور، صندوق نوآوری از برگزاری جلسات مشاوره در حوزه های مختلف کسب و کار در جهت کمک به توسعه نگاههای مدیریت دانش بنیان ها تا سقف ۹۰ درصد هزینه ها حمایت می کند.
کارشناس توانمندسازی حوزه آموزش و مشاوره صندوق نوآوری و شکوفایی، برگزاری جلسات مشاوره به شرکتهای دانش بنیان را در سه قالب حضوری، تلفنی و آنلاین در کشور اعلام نمود و اظهار داشت: همه خدمات توانمندسازی صندوق از راه سامانه غزال به نشانی http: //ghazal.inif.ir به شرکتهای دانش بنیان عرضه می شود که شرکت ها می توانند به این سامانه جهت انتخاب خدمت موردنیاز رجوع و درخواست خویش را ثبت کنند تا پس از بررسی های لازم، از خدمات صندوق بهره مند شوند.

به نقل از روابط عمومی صندوق نوآوری و شکوفایی، اقبالیان در ادامه با اعلان اینکه مشاوران حوزه توانمندسازی صندوق نوآوری در سامانه غزال نه به نام «مشاور» که بعنوان «کارگزار» تعریف شده اند، اظهارکرد: با این کار، این امکان را برای شرکتهای دانش بنیان فراهم آوردیم تا در صورتیکه شرکت ها شخص بخصوصی را بعنوان مشاور مدنظر دارند بعنوان کارگزار به ما معرفی کنند.

وی، تأمین ۹۰ درصد هزینه برگزاری جلسات مشاوره تا سقف ۱۰ میلیون تومان در سال برای کارگزار را برعهده صندوق نوآوری دانست و اضافه کرد: شرکتهای دانش بنیان می توانند به صورت ماهانه از پنج جلسه مشاوره در حوزه های مختلف کسب و کار بهره مند شوند.
منبع:

1400/09/10
19:50:25
5.0 / 5
1236
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
لباس نو