صرف ۴ درصد برق برای رمزارزها ۳۰هزار میلیارد درآمد به وجود می آورد

صرف ۴ درصد برق برای رمزارزها ۳۰هزار میلیارد درآمد به وجود می آورد

لباس نو: عضو کمیسیون رمزارز و بلاک چین سازمان نظام صنفی کامپیوتری کشور بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت ابزارهای جدیدی مانند رمزارزها در توسعه صادرات غیرنفتی خصوصاً برای مقابله با محدودیت های ناشی از تحریم تاکید کرد.


علی پاک باخته گان زنجانی در گفت و گو با ایسنا، با بیان اعتقاد به این که رمزارزها باید در بانک مرکزی به رسمیت شناخته شوند، اظهار نمود: ممکنست سیاست گذار به سبب عدم شناخت کافی و یا تعجیل در این عرصه به شیوه نادرستی تصمیم گیری کند و این در حالیست که باتوجه به پتانسیل و ظرفیت بالای این صنعت در ارزآوری و صادرات غیر نفتی، ما باید در شناساندن زمینه های این صنعت تلاش نماییم.
رئیس هیات مدیره خانه بلاک چین ایران افزود: باید قوانینی وضع شده و بستری فراهم گردد تا بانکها و صرافی ها طبق قواعد ارزی، رمزارزها را خرید و فروش کنند و به صرافی ها مجوز داده شود که ارز دیجیتال را در تابلوی خود نیز نشان دهند و برای پلت فرم های تبادلی نیز قانونی وضع کنند که مردم با خیال آسوده تری بتوانند معامله کنند. مالیات، صادرات و واردات در زمینه رمزارزها نیز یکی از مسائل مهمست که باید به آن توجه گردد.
وی همین طور با اشاره به این که حوزه رمزارزها ابهامات زیادی برای افراد جامعه، حتی متخصصان این حوزه دارد اظهار داشت: بلاک چین باید فراملی و بی طرف باشد، یعنی هیچ دولت و بانکی نتواند روی آن نظارت داشته باشد. همین طور برای همه مردم دنیا این شرایط یکسان باشد. ممنوعیت هایی که هم اکنون در این عرصه وجود دارد یا به سبب عدم شناخت و آگاهی است یا این که برخی می خواهند این حوزه را انحصارا در اختیار خود داشته باشند و این در حالیست که با برطرف شدن موانع موجود دراین زمینه فرصت خوبی را در اختیار خواهیم داشت.
او با اشاره به این که برای برخی از پدیده های نوظهور مانند بلاک چین، هنوز رگولاتوری و قوانین و مقررات مربوط به آن در کشور وجود ندارد، اظهار داشت: کشور ما از نظر تولید، صادرات و استفاده از شبکه بانکی بین المللی مشکلاتی دارد که یکی از راه های اساسی حل این مشکلات همین رمزارزها هستند و متأسفم نماینده ای در مجلس اعلام می کند که قوانین رمزارزها زمانی وضع می شود که روابط با بانکهای جهان عادی شود، این درصورتی است که بلاک چین آمده تا بنگاه داری بانکها را تعطیل کند.
پاک باخته گان زنجانی در عین حال با تاکید بر این که باید فعالان قانونی رمزارز در کشور شناسایی شوند و خشک و تَر نباید با هم بسوزند، اظهار نمود: در همه حوزه ها و صنایع مختلف شاهد فعالیت عده ای هستیم که بصورت غیرقانونی فعالیت می نمایند و این امری طبیعی است و دلیل بر این نمی گردد که تمام فعالان آنرا به چالش بکشند و کل صنعت مورد نظر را زیر سوال ببرند، چون اگر اینطور باشد تمامی حوزه ها و صنایع باید تعطیل شوند چون در همه حوزه ها ما شاهد فعالیت عده ای بصورت غیرقانونی و بدون مجوز هستیم.
وی افزود: در زمینه رمزارز نیز اینطور است و البته باید هر چه سریع تر راهکارهای قانونی اندیشید و در ارتباط با بحث مصرف برق و فواید استفاده مفید و کامل از آن تاکید می کنم که اگر چهار درصد از برق کشور که حدود ۳۴۰۰ مگاوات می شود در اختیار کمیسیون رمزارز قرار بگیرد، تعهد می دهم که این کمیسیون می تواند سالیانه ۲۵ تا ۳۰ هزار میلیارد تومان درآمد برای دولت بوجود آورد.
منبع:

1400/09/13
17:00:25
5.0 / 5
606
تگهای خبر: توسعه , تولید , خرید , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
لباس نو