ابراهیمی:

ساختار سازمانی بانک سپه باید تغییر کند

ساختار سازمانی بانک سپه باید تغییر کند

مدیرعامل بانک سپه با تاکید بر این که با انسجام و عبورسریع از ادغام، بزرگ و قدرتمند خواهیم ماند، مولفه های رویکرد تحول راهبردی بانک را تشریح و اشاره کرد: ساختار سازمانی بانک سپه باید در راه حرفه ای کسب وکار و متناسب با بانکداری جامع تغییر کند.


به گزارش لباس نو به نقل از بانک سپه، آیت اله ابراهیمی در گردهمایی سراسری مدیران ارشد بانک سپه که با شعار " یکپارچگی و انسجام بخشی سازمانی با رویکرد تحول راهبردی" در سالن همایش های این بانک برگزار شد، اظهار داشت: حفظ و ارتقای جایگاه این بانک در نظام بانکی کشور و محیط رقابتی نیازمند تلاش و مجاهدت آحاد کارکنان و مسئولیت پذیری و شجاعت مدیران در صف و ستاد است و با تقویت فاکتورهای عملکردی بانک سپه باید برای همیشه پرچمدار بزرگترین بانک کشور باشد.
استفاده از ظرفیت بانکهای ادغامی
ابراهیمی با اشاره به وضعیت عملکردی بانک سپه در فاکتورهای اصلی و مهم بر ضرورت تلاش همه جانبه ارکان بانک برای تقویت شاخص ها خصوصاً جذب منابع ارزان قیمت، وصول مطالبات معوق و پرداخت تسهیلات هدفمند و سودآور تمرکز بر بازار و مشتریان تاکید کرد.
وی ضمن تاکید بر لزوم استفاده از ظرفیت های بانک خصوصاً بانکهای ادغامی اظهار داشت: برای حفظ و افزایش سهم بازار بانک سپه در بازار پولی کشور باید از تمام ظرفیت های موجود استفاده گردد و تا آخر سال جاری تمام شعب بانک سپه به ویژه شعب بانکهای ادغامی حد اقل معادل رشد نقدینگی کشور در جذب منابع افزایش داشته باشند.
ابراهیمی بیان داشت: بهبود فاکتورهای عملکردی بانک سپه با بهره گیری از ظرفیت های موجود در بانک خصوصاً بانکهای ادغامی باید در صدر برنامه های عملیاتی صف و ستاد قرار گیرد و دراین زمینه نباید از اجرای طرح های انگیزشی غافل شویم.
وی اضافه کرد: باتوجه به ماهیت فعالیت بانک بعنوان یک بنگاه اقتصادی انتظار می رود هر شعبه وهر منطقه برمبنای اصول و قواعد یک بنگاه اقتصادی مستقل مدیریت و حسابدهی داشته باشند.
افزایش سودآوری متناسب با اندازه بانک
مدیرعامل بانک سپه سودآوری را یکی از موضوعات مهم این بانک متناسب با اندازه آن دانست و اضافه کرد: کاهش هزینه های غیرعملیاتی نسبت به منابع، قیمت تمام شده پول، مطالبات غیر جاری و مدیریت دارایی های منجمد برای تحقق سودآوری در صدر برنامه های بانک قرار گیرد.
عضو هیئت مدیره بانک سپه به اهمیت افزایش درآمدهای بانک از محل خدمات کارمزد ی و غیر مشاع اشاره نمود و اظهار داشت: هم اکنون تنها ۹.۵ درصد درآمدهای بانک از محل خدمات کارمزدی است و این میزان می بایست با برنامه ریزی حساب شده و موثر رشد شایان توجهی داشته باشد.
توسعه کارهای ارزی
وی افزود: برای بهبود فاکتورهای عملکردی کارهای ارزی با رویکرد و شیوه های جدید دنبال می شود و برمبنای برنامه تدوین شده با اختصاص ۳۵۰ شعبه و بسیج ظرفیت ها باید مجموع کارهای ارزی بانک سپه چند برابر میزان فعلی شود.
عبور سریع از ادغام
مدیرعامل بانک سپه ضمن تاکید بر اهمیت تسریع در فرآیندهای اجرائی طرح ادغام گفت: اجرای این طرح ملی سخت، بزرگ و پیچیده در زمان بندی مقرر باید تمام شود.
وی اضافه کرد: هماهنگی بین استانها، ایجاد آمایش سرزمینی و تعیین تکلیف سریع مطالبی نظیر ساماندهی نیروی انسانی و اموال مازاد به پایان سریع پروسه ادغام کمک خواهدنمود.
بازطراحی ساختار سازمانی بانک
ابراهیمی ساختار فعلی بانک سپه که مبتنی بر نگاه دولتی است را نیازمند بازطراحی و تقویت دانست و اشاره کرد: ساختار سازمانی بانک سپه باید در راه حرفه ای کسب وکار و متناسب با بانکداری جامع تغییر کند.
نیروی انسانی حیاتی ترین موضوع بانک
مدیرعامل بانک سپه حل چالش ها در زمینه نیروی انسانی را از حیاتی ترین و مهم ترین موضوعات بانک برشمرد و اشاره کرد: این بانک با داشتن نیروی جوان، متعهد و متخصص در بهترین فصل تاریخی و تکرارناشدنی در زمینه نیروی انسانی قرار دارد و جهت استفاده از این مزیت و فرصت عظیم باید چالش های این حوزه هرچه سریع تر شناسایی و برطرف شود.
وی پروسه همسان سازی حقوق و دستمزد بانک سپه و بانکهای ادغامی را در زمره برنامه های مهم این بانک اعلام نمود و اضافه کرد: تعامل با چند وزارتخانه و شورای عالی راهبری ادغام برای به نتیجه رسیدن پروسه همسان سازی با سرعت بیشتری در حال انجام می باشد و تلاش می نماییم تا آخر سال جاری این مهم به نتیجه برسد.
مهیاکردن شرایط برای شکوفایی ایده ها
عضو هیئت مدیره بانک سپه اشاره کرد: بحمدالله بانک سپه از مدیران و بدنه کارشناسی مسلط به موضوعات روز صنعت بانکداری در زمینه های مختلف برخوردارست و مدیران ارشد امروز بانک بایستی فضای لازم برای شکوفایی نیروهای جوان و متخصص با اصلاح ساختار سازمانی را مهیا و فراهم سازد.
وی اظهار داشت: بانک سپه به لحاظ برخورداری از نیروی انسانی جوان و کارآمد در یک نقطه تاریخی و تکرارناشدنی قرار دارد. با به کارگیری مطلوب این سرمایه عظیم بانک سپه آماده ثبت یک جهش یک جهش بزرگ است.
رعایت عدالت و انصاف در انتصابات
ابراهیمی با اشاره به اهمیت رشد و ارتقای کارکنان و مدیران اظهار داشت: مدیران باید شرایط و فضای عادلانه بروز وظهور استعدادهای کارکنان را برای رشد جانشین پروری فراهم آورند.
وی اشاره کرد: مدیران ارشد بانک سپه در واگذاری مسئولیت ها با افراد باخبر مشورت کنند و باتوجه به پتانسیل فراوان مدیریتی و نیروی انسانی موجود بانک انتصابات بدون توجه به سفارش های برون سازمانی و فقط برمبنای رعایت اصول شایسته سالاری صورت گیرد.
عضو هیئت مدیره به لزوم افزایش دانش شغلی و توسعه توانمندی کارکنان اشاره نمود و از مدیران مناطق خواست تا برای جبران خلأهای آموزشی از تمام ظرفیت ها خصوصاً حمایت مدیران ارشد بانک سپه استفاده کنند. دکتر ابراهیمی اضافه کرد: اعضای هیئت مدیره برای مساعدت با ارتقای دانش شغلی کارکنان و فراهم کردن فضای آموزشی در عالی ترین سطح ممکن از تمام اختیارات خود بهره برده و از این حرکت حمایت می کند و خلأهای آموزشی موجود در مناطق نیز باید هرچه سریع تر با برنامه ریزی منسجم رفع گردد.
مدیرعامل بانک سپه افزود: هم اکنون انتصابات با همفکری و حساسیت بالا انجام می شود و همکارانم در سراسر کشور اطمینان داشته باشند در سپردن مسئولیت به همکاران مدیران ارشد بانک با رعایت عدالت و بدون هیچ نوع گرایشی عمل می کنند. مدیرعامل بانک سپه گفت: مدیران بانک در تمامی رده ها با مسئولیت پذیری و شجاعت و البته خرد جمعی در مورد مسائل و موضوعات مهم بانک سپه با رویکرد تحول راهبردی بانک تصمیم گیری کنند.
ضرورت جانشین پروری
ابراهیمی ضمن تاکید بر ضرورت جانشین پروری در تمام سطوح سازمانی بانک اشاره کرد: تمام مدیران واحدهای صف و ستاد با اشراف به مجموعه تحت مدیریت خود و تمرکز بر رشد کارکنان و مدیران زیر مجموعه با هدف کادرسازی و شناسایی استعدادهای مدیریتی برای آینده بانک باید برای هر پست سازمانی حداقل سه فرد شایسته و توانمند را شناسایی و آنها را در راه ارتقاء تربیت کنند.
ارتباط موثر با مشتریان
وی تعامل مستمر با مشتریان را از عوامل مؤثر در موفقیت شعب اعلام نمود و اظهار داشت: الزاما رشد بانک بوسیله عدول از مقررات نباید صورت گیرد مدیران مناطق و روسای شعب در قالب ضوابط و مقررات با رفتار حرفه ای و ایجاد مزیت، ارتباط موثر و سرعت عمل در اقدامات می توانند فاکتورهای عملکردی خودرا بهبود بخشند.
تکریم پیشکسوتان
وی با تاکید بر جایگاه مهم بازنشستگان در رویکرد جدید مدیریتی بانک گفت: بازنشستگان بانک سرمایه گرانبهای بانک و آیینه تمام نمای همکاران شاغل هستند ضرورت دارد برای تکریم و تعامل مطلوب سازنده با بازنشستگان بانک سازوکارهای عملی و مؤثر طراحی و همین طور از تجارب باارزش آنها در تعالی بانک سپه استفاده نمائیم.
مدیرعامل بانک سپه در آخر اشاره کرد: برنامه چهار سال آینده بانک سپه اسفندماه سال جاری با مشارکت و همفکری مدیران و کارکنان تمام واحدهای بانک در سراسر کشور تدوین و سهم هر یک از مناطق برای مساعدت با ارتقای بانک تعیین خواهد شود.1400/09/13
23:09:19
5.0 / 5
1116
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
لباس نو