مخالفت پلیس با برگزاری نمایشگاه پر مخاطب در نمایشگاه بین المللی تهران

مخالفت پلیس با برگزاری نمایشگاه پر مخاطب در نمایشگاه بین المللی تهران

به گزارش لباس نو رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از مخالفت پلیس با برگزاری هرگونه نمایشگاه پرمخاطب در محل نمایشگاه بین المللی تهران در بزرگراه شهید چمران اطلاع داد.


سردار محمد حسین حمیدی در گفتگو با ایسنا، درباره تأثیر برگزاری نمایشگاه های پرمخاطب بر ترافیک شهر تهران اظهارکرد: پلیس با برگزاری نمایشگاه های تخصصی مشکلی ندارد؛ اما با برگزاری نمایشگاه های پر مخاطب در محل هایی مانند محل دائمی نمایشگاه بین تهران و دیگر نقاط شهر تهران مخالف است.
وی افزود: در همین راستا هم از برگزاری این دست نمایشگاهها که می تواند بر روی وضعیت ترافیکی منطقه تأثیر بگذارد جلوگیری خواهد شد چون که معتقد هستیم در این تصمیم باید نظر تخصصی پلیس و شهرداری هم به علت مدیریت ترافیک اعمال شود.
حمیدی ضمن اشاره به ممنوعیت برگزاری نمایشگاه های پر مخاطب در محل نمایشگاه های بین المللی تهران خاطرنشان کرد: با این که مسئولیت ساماندهی ترافیک شهر به عهده پلیس راهور و شهرداری تهران است، اما عجیب است که تصمیم گیری در مورد برگزاری نمایشگاه های پر مخاطب در سطح شهر بدون اطلاع این دو دستگاه انجام می شود و بدیهی است که سرفصل هایی چون ترافیک سنگین و آلودگی هوا که محصول این تصمیم در معابر و مناطق اطراف نمایشگاه است در این تصمیم لحاظ نشده است.
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ درباره مجتمع نمایشگاهی شهر آفتاب هم اظهار داشت: اگر این نمایشگاه دارای نقص است باید برای نقصها آن رفع و نمایشگاه های پرمخاطب در آن برگزار گردد. ضمن این که این مجموعه دارای امکانات مناسبی نظیر ایستگاه مترو و پارکینگ و... است ومحل قرارگیری آن هم اخلالی در ترافیک شهری ایجاد نمی کند.
به قول حمیدی، برگزاری نمایشگاه های پرمخاطب در مناطق داخلی شهر نه توجیه ترافیکی و نه زیست محیطی دارد و با هیچ منطقی هم قابل توجیه نیست. تجربه پلیس هم در عرصه مدیریت شهری و ترافیک نشان داده که برگزاری چند نمایشگاه پربازدید که اساسا مخاطبان خودش را خواهد داشت طبیعتاً بر روی ترافیک محدوده بزرگراه چمران، خیابان سئول، چهارراه پارک وی، خیابان ولیعصر و البته معابر منتهی به آن تأثیر گذار خواهد بود.
وی افزود: خواسته و مطالبه مردم این است که پلیس برای این مساله چاره ای بیاندیشد ضمن این که این نمایشگاه ها با عنایت به حجم مخاطب و بازدید کننده می تواند روی روند ترافیک پایتخت در دیگر شریان های شهری هم تأثیر گذاشته و حتی تا ساعت ها خیابان های مرکز شهر را هم تحت الشعاع قرار دهد، چونکه پیشبینی حمل و نقل عمومی همچون ایستگاه مترو برای این مورد نشده و مخاطبین اکثرا از خودروی شخصی استفاده می نمایند و این مسئله بطور قطع با اعمال محدودیت و ممنوعیت های پلیس همراه خواهد شد.

منبع:

1400/09/14
12:28:53
5.0 / 5
688
تگهای خبر: تجربه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
لباس نو