استاندار عنوان كرد:

کنترل بخش زیادی از تنش آبی پاییز در خوزستان

کنترل بخش زیادی از تنش آبی پاییز در خوزستان

خوزستان استاندار خوزستان ضمن اشاره به فصل پاییز؛ اظهار داشت: به نحوی این فصل مدیریت شد که تنش ها به پایین ترین میزان خود برسد.صادق خلیلیان در نشست مشترک ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران استان و شورای کشاورزی که امروز ۱۹ آذرماه با مبحث بررسی ذخایر سدهای آبی و پایش مصارف آب حوضه های مختلف در اهواز برگزار شد، اظهار نمود: شرایط آبی سالجاری در سرتاسر کشور شرایط خشکسالی به حساب می آید و طبیعتا استان خوزستان هم از این مسئله مصون نیست.

به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، وی ضمن اشاره به تنش های آبی تابستان در خوزستان اضافه کرد: خوشبختانه در پاییز برپایه هماهنگی های انجام شده میان دستگاههای اجرایی مختلف و تغییر الگوی کشت، موفق شدیم بخش زیادی از تنش آبی در استان را کنترل نماییم.

استاندار خوزستان اظهار داشت: کشت کلزا و چغندرقند در مهر و آبان ماه در خوزستان کاهش داده شد و در مقابل، بحث توسعه کشت گندم را آذرماه دنبال کردیم تا بتوانیم خودمان را به بارندگی های زمستانه برسانیم.

خلیلیان اظهار داشت: هماهنگی هایی در بالادست رودخانه های کرخه، دز، کارون، مارون و زهره انجام شده است تا بتوانیم برپایه نوبت بندی که میان کشاورزان است آب سدها را تا پایین دست مناطق برسانیم و همه کشاورزان از آن بهره مند شوند.

وی افزود: خوشبختانه در بخش هویزه تا حدودی مشکل حل شده است و آب به بخش عمده ای از کشاورزان این منطقه خواهد رسید.

استاندار خوزستان اظهار داشت: یک مشکل در حوزه باوی داشتیم که تصمیم گرفته شده با اقداماتی که توسط سازمان اب و برق انجام می شود، آب شبکه آن منطقه تامین گردد.

خلیلیان ضمن اشاره به آخرین وضعیت رودخانه مارون اظهار داشت: با هماهنگی های انجام شده مقرر است آب به شادگان برسد تا کشاورزان شادگانی بتوانند کشت خویش را انجام دهند.

وی اضافه کرد: در بحث رودخانه زهره و تأمین آب آشامیدنی و کشاورزی هندیجان، هماهنگی های لازم انجام شده است تا نوبت سوم آب مورد نیاز این بخش هم از سد کوثر رهاسازی شود.

استاندار خوزستان ضمن اشاره به فصل پاییز اظهار داشت: به نحوی این فصل مدیریت شد که تنش ها به پایین ترین میزان خود برسد.
1400/09/19
21:26:40
5.0 / 5
911
تگهای خبر: توسعه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱
لباس نو