از سوی بانك مركزی

لیست اختلال گران ارز به سازمان مالیاتی رفت

لیست اختلال گران ارز به سازمان مالیاتی رفت

به گزارش لباس نو معاون درآمدهای مالیاتی سازمان امور مالیاتی اعلام نمود: لیست اختلال گران بازار ارز را از بانک مرکزی دریافت کرده ایم، اما نحوه جمع آوری این لیست به علت محرمانه بودن قابل بیان نیست.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، محمد مسیحی برای شفاف سازی مشمولان مالیات خرید و فروش ارز اظهار داشت: مردم عادی و کسانی که برای نیاز شخصی و با کارت ملی ارز می خرند، مشمول مالیات نیستند و مالیات علی الحساب ۱۰ درصدی، شامل فعالان غیررسمی و دلالان می شود.
وی ادامه داد: لیست اختلال گران بازار ارز را از بانک مرکزی دریافت کرده ایم، اما نحوه جمع آوری این لیست به علت محرمانه بودن قابل بیان نیست.
طبق این گزارش، سازمان امور مالیاتی با همکاری بانک مرکزی مبادرت به دریافت مالیات ۱۰ درصدی از فروش معاملات ارزی اعلام می کند که این مالیات مشمول فروشندگان و خریداران ارز از راه روش های قانونی برای تهیه ارز همچون معاملات از راه سامانه نیما و همینطور خرید ارز مسافرتی نمی گردد و صرفاً به معاملات ارزی اشخاصی تعلق می گیرد که با بیان بانک مرکزی و نهادهای نظارتی از روش های غیرقانونی با اهدافی همچون سفته بازی و قاچاق ارز صورت می پذیرد.
منبع:

1400/09/20
15:28:42
5.0 / 5
522
تگهای خبر: خرید , فروش , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
لباس نو