اقدامات معاونت تعاون وزارت كار در سه ماهه دولت سیزدهم

اشغال ۷۰۰۰ نفری طرح های تعاونی در دولت رئیسی

اشغال ۷۰۰۰ نفری طرح های تعاونی در دولت رئیسی

افتتاح 268 طرح تعاونی با اشتغالزایی 7000 نفر و راه اندازی چهار مرکز نوآوری و توسعه تعاون (منتا) از اهم اقدامات معاونت تعاون وزارت کار در سه ماهه دولت سیزدهم محسوب می شود.به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، گسترش مراکز نوآوری و توسعه تعاون (منتا) سبب افزایش راندمان در تعاونی ها می شود و زمینه تحقیق و توسعه و نوآوری در شرکتهای تعاونی را فراهم می آورد.

در هفته تعاون امسال، چهار مرکز جدید منتا در استان های سمنان، گیلان، خوزستان و سیستان و بلوچستان به همت معاونت تعاون وزارت کار با زیربنای ۲۹۸۰ متر مربع، ظرفیت ۴۳ واحد نوآور و اشتغالزایی ۲۵ نفر افتتاح شد که با ایجاد ۱۱ مرکز نوآوری و توسعه تعاون در گذشته تعداد این مراکز به ۱۵ مرکز ارتقا یافت.

تشکیل منتا اولین گام مشترک معاونت تعاون، بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت سرمایه گذاری بخش تعاون کشور محسوب می شود. یکی از ماموریتهای اساسی منتا در حوزه توسعه نوآوری در تعاون، تشکیل زیست بوم آن و پیوند میان بدنه تعاون کشور با بازیگران نوآوری و آشنایی فعالان نوآوری با مقوله تعاون است.

افتتاح همزمان ۲۶۸ طرح تعاونی در سراسر کشور در شهریور ماه و هفته تعاون امسال از دیگر اقدامات معاونت تعاون وزارت کار بشمار می رود که حاصل مشارکت ۱۴ هزار و ۳۴۹ نفر عضو و سرمایه گذاری ۳۳۸۷ میلیارد تومانی است؛ افتتاح این طرح ها برای ۷۰۰۹ نفر اشتغالزایی بهمراه داشته است.

برنامه های آتی معاونت تعاون وزارت کار

معاونت امور تعاون وزارت کار در امتداد برنامه های خود، اجرائی کردن طرح اشتغال تعاون، گسترش مراکز توسعه و نوآوری تعاون و ایجاد کلینیک های مشاوره و توانمندسازی تعاونی ها را در دستور کار دارد.

توسعه تعاونی های محوری از قبیل تعاونی های دانش بنیان، جوانان، زنان و تامین نیاز تولیدکنندگان و مشاغل، اجرائی کردن تفاهم نامه اعتباری سه جانبه با بانک توسعه تعاون و صندوق ضمانت تعاون، توسعه سامانه جامع و هوشمند بخش تعاون کشور، ارتقای کیفیت و راندمان، توسعه بازار و برندسازی در بخش تعاون و احیای مشوق ها و حمایت قانونی از فعالیت تعاونی ها از دیگر برنامه های آتی معاونت تعاون بشمار می رود.

به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، بنا بر اعلام معاونت امور تعاون وزارت کار، ساماندهی و تسهیل امور تعاونی های اعتبار، طرح تعاونی مصرف ملی، تسهیل و تسریع در تحویل و بهره برداری از واحدهای مسکن مهر تعاونی، مشارکت معاونت تعاون در اجرای قانون جهش تولید مسکن، ترویج و توسعه فرهنگ تعاون، توسعه مدیریت دانش در تعاونی ها، گسترش تحقیقات و مطالعات تعاونی ها، راهبری تشکیل و توسعه تعاونی های فراگیر ملی، سهامی عام و توسعه و عمران شهرستانی، راهبری و پشتیبانی از ۱۰ شهر کشور بعنوان "تعاون شهر" و نوسازی ناوگان تعاونی های حمل و نقل کشور از اهم برنامه ها و اقدامات در دست انجام این معاونت در آینده نزدیک است.
1400/09/22
21:59:21
5.0 / 5
606
تگهای خبر: اشتغال , توسعه , تولید , زنان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
لباس نو