رئیس اداره میراث فرهنگی آزادشهر خبر داد:

نشان کیفیت صنایع دستی بر سینه دو هنرمند آزادشهری

نشان کیفیت صنایع دستی بر سینه دو هنرمند آزادشهری

گلستان رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آزادشهر ضمن اشاره به ارزیابی دقیق هنرمندان صنایع دستی کشور به صورت سالانه، اظهار داشت: دو هنرمند صنایع دستی آزادشهر موفق به احذ گواهینامه کیفیت صنایع دستی شدند.


محمدطاها عسکری در گفت و گو با خبرنگاران ضمن اشاره به این که صنایع دستی در کنار گردشگری و میراث فرهنگی ضلع سوم توسعه در مناطقی همچون شهرستان آزادشهر است، اظهار نمود: شهرستان آزادشهر از حیث با عنایت به هنر صنایع دستی اقوام مختلف یکی از قطب های فنی این حوزه به حساب می آید.
وی با اشاره به اینکه گواهی کیفیت صنایع دستی بعنوان یکی از معتبرترین گواهینامه ها در حوزه صنایع دستی است، اضافه کرد: این گواهینامه با امضای «فرهاد غلامعلی فلاح» مدیرکل آموزش و پشتیبانی از تولید وزارت میراث فرهنگی کشور و «احمد تجری» مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان گلستان به دو نفر از هنرمندان شهرستان آزادشهر اهدا شد.
رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان آزادشهر با اشاره به اینکه حضور هنرمندان و پیشکسوت در شهرستان آزادشهر برای ما یک افتخار بزرگ است، تصریح کرد: این گواهی نماد اعتماد و اطمینان خاطر مصرف کنندگان است که خود نشان از ظرفیت های خیلی خوب آزادشهر در حوزه صنایع دستی دارد.
تحقق 85 درصدی اشتغال در سامانه رصد
عسکری با تکیه بر این که این گواهینامه به «محدثه گل چین» و «مهیا یازرلو» در رشته چرم دوزی اعطا شده است، افزود: در اعطای این گواهی صنایع دستی مواردی چون مرغوبیت، اصالت، نوآوری، قابلیت بازاریابی و عرضه در بازار فروش محصول مورد بررسی قرار می گیرد.
او همینطور در بخش دیگری از سخنان خود از محقق شدن 85 درصد از تعهد اشتغالزایی در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری از آغاز سالجاری تابحال در این شهرستان اطلاع داد و خاطرنشان کرد: حدود 85 درصد از تعهد اشتغال اداره میراث فرهنگی این شهرستان محقق و در سامانه رصد ثبت شده است که با عنایت به برنامه ریزی انجام شده و پروژه های گردشگری که در نیمه دوم سال به بهره برداری می رسند، میزان اشتغالزایی این اداره تا آخر سال بیشتر از میزان پیشبینی شده خواهد بود.1400/09/24
17:03:20
5.0 / 5
972
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
لباس نو