بازی باغ فرش در مرحله تولید

بازی باغ فرش در مرحله تولید

به گزارش لباس نو بازی «باغ فرش» از ایده های منتخب دومین رویداد ملی ایده آزاد اسباب بازی کانون پرورش فکری با مشارکت مجموعه «باغ فارسی» تولید می شود.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا و به نقل از اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، این بازی با شمارگان سه هزار عدد با هدف پشتیبانی از تولیدکنندگان جدید صنعت اسباب بازی برای گروه سنی شش سال به بالا در دست تولید قرار دارد.
«باغ فرش» با هدف آشنایی با صنایع دستی و فرش ایرانی از جانب حمیده ساعیان طراحی و برای رویداد ملی ایده آزاد ارسال شد، و پس از نشست های آموزشی تخصصی با کارشناسان و استادان، این محصول نهایی و برای تولید و سرمایه گذاری آماده شد.
بر طبق این خبر، این سرگرمی دارای پیوست فرهنگی صنایع دستی و میراث فرهنگی است که در پنجمین جشنواره ملی اسباب بازی کانون پرورش فکری در بخش عرضه طرح های فرهنگی شایسته قدردانی شناخته شد.
سرگرمی «باغ فرش» برای آشنایی کودکان با الگوهای بافته های عشایر بخصوص ایل قشقایی طراحی شده است. در این سرگرمی با استفاده از مهره های پلاستیکی که معادل گره های فرش در نظر گرفته می شود بازیکن باید الگوهای موجود روی کارت های بازی را به صورت یک جورچین بسازد.
کودکان و نوجوانان با استفاده از این سرگرمی با منطق ذهنی، قدرت تحلیل، کل نگری، توان تلفیق، سازماندهی و درک تواتر - که از مهم ترین قوای شناختی قابل تقویت با این سرگرمی است - آشنا می شوند.
رویداد ملی ایده آزاد در دو بخش اسباب بازی و بازی های کامپیوتری با هدف کشف و شناسایی استعدادهای خلاق در حوزه طراحی، بازی سازی و ایجاد بانک اطلاعات از طراحان برگزار می گردد.
اداره کل سرگرمی های سازنده و بازی های کامپیوتری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با دارا بودن بیشتر از ۱۸۰ نمونه اسباب بازی، آماده همکاری و پشتیبانی از تولید این طرح ها از جانب تولیدکنندگان و سرمایه گذاران در صنعت اسباب بازی است.
منبع:

1400/09/26
19:27:55
5.0 / 5
1118
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
لباس نو