رئیس سازمان خصوصی سازی خبر داد؛

عرضه اولیه سهام سرخآبی ها تا بهمن ماه

عرضه اولیه سهام سرخآبی ها تا بهمن ماه

رییس کل سازمان خصوصی سازی با بیان عرضه اولیه سهام دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در بورس تا بهمن ماه اظهار داشت: ارزش تقریبی این دو باشگاه 3600 میلیارد تومان است.به گزارش لباس نو به نقل از مهر، حسین قربان زاده در برنامه تیتر شنبه شب شبکه خبر گفت: واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس باید در دستور کار قرار بگیرد، اما تا آن زمان که به تضمین سودآوری یک شرکت یا باشگاه اطمینان پیدا نکرده ایم باید در عرضه اولیه آن در بورس احتیاط نماییم.
معاون وزیر و رییس کل سازمان خصوصی سازی اظهار داشت: در جلساتی که با وزیر اقتصاد و وزیر ورزش داشته ایم درحال رایزنی برای حل مشکل مالکیت دولتی این دو باشگاه هستیم. با واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس در صدد بهبود کیفیت اداره آنها هستیم.
رئیس کل سازمان خصوصی سازی اضافه کرد: یکی از درآمدهای مهم و عمده این دو باشگاه موضوع حق پخش تلویزیونی است و تا این مساله مشخص نشود باید از واگذاری آنها نگران بود.
معاون وزیر اقتصاد با اشاره به شیوه های اداره باشگاه ها در دنیا اظهار داشت: معضل واگذاری باشگاه ها به مردم موضوع مدیریت باشگاه هاست.
قربان زاده با اشاره به ارزش تقریبی هزار و ۸۰۰ میلیارد تومانی هر یک از باشگاه های استقلال و پرسپولیس اظهار داشت: پیشنهاد ما این است که تا بهمن پذیره نویسی دو باشگاه با عرضه ۲۰ درصدی صورت گیرد، اما پول آن به خود باشگاه ها برگردد.
احمد راستینه رییس کمیته تربیت بدنی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نیز اظهار داشت: فقط با واگذاری باشگاه ها در بورس مشکل حل نمی گردد بلکه مسئله اصلی کشور نظام جامع باشگاه داری کشور است که امیدواریم لایحه آن به زودی اصلاح و تصویب شود.
راستینه با اشاره به برند بین المللی بودن دو باشگاه اظهار داشت: باشگاه های استقلال و پرسپولیس باید به هواداران واگذار شود و این واگذاری به درستی و با حفظ حقوق هواداران صورت گیرد و سهامداران خرد باید امکان خرید سهام باشگاه ها را داشته باشند.


1400/10/05
20:41:34
5.0 / 5
530
تگهای خبر: اقتصاد , خرید , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
لباس نو