ثبت نام مجردها بعد از ۱۵ دی ماه انجام می شود

ازدواج شرط عدم فسخ قرارداد نهضت مسکن

ازدواج شرط عدم فسخ قرارداد نهضت مسکن

بعد از اختتام ثبت نام متاهلین در روز 15 دی ماه، ثبت نام از افراد مجرد بالای 25 سال در طرح نهضت ملی مسکن شروع خواهد شد و آنطور که وزارت راه و شهرسازی اعلام نموده این افراد باید تعهدنامه محضری برای ارائه عقدنامه در هنگام تحویل واحد را ارائه دهند و اگر هنگام تحویل واحد ازدواج نکرده باشند قرارداد فسخ می شود.


به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، ثبت نام از متقاضیان طرح نهضت ملی مسکن که تا ۱۵ دیماه تمدید شده بود برای مجردان بالای ۲۵ سال پس از ۱۵ دیماه صورت خواهد گرفت و این دسته از متقاضیان باید با مراجعه به نشانی saman.mrud.ir نسبت به ثبت نام خود اقدام نمایند.
بر این اساس مجردها به شرط تنظیم تعهدنامه محضری برای ارائه عقدنامه در هنگام واگذاری واحد مسکونی می توانند در طرح نهضت ملی مسکن پس از ابلاغ نهایی دستورالعمل، ثبت نام کنند. مطابق متن پیشنهادی برای ابلاغ در صورتیکه در هنگام واگذاری به تعهد ازدواج عمل نکنند، قرارداد واگذاری واحد فسخ می شود.
این در حالیست که معاون وزیر راه و شهرسازی، قبل از این به ایسنا گفته بود اگر مجردها تا زمان تحویل واحد ازدواج نکنند بر اساس قیمت روز، مابه التفاوت را پرداخت خواهند کرد و واحدها را تحویل می گیرند.
طبق تازه ترین آمار ارائه شده توسط معاونت مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی تا حالا ۲ میلیون و ۳۳۰ هزار و ۲۱۸ نفر در سامانه نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده اند.
یادآوری می شود در استان تهران امکان ثبت نام متقاضیان در ۱۲ شهر فراهم شده که این شهرها شامل اسلامشهر، پاکدشت، پیشوا، رباط کریم، ورامین، بومهن، دماوند، رودهن، فیروزکوه، شهر جدید هشتگرد، شهر جدید پرند و شهر جدید ایوانکی است. اما ساکنان شهر تهران فقط مجاز به ثبت نام در پاکدشت، رباط کریم، پرند، هشتگرد و ایوانکی هستند و اگر ثبت نام اشتباه در سایر شهرهای استان داشته اند در فرصت باقیمانده باید انصراف داده و مجدد شهر درست را انتخاب کنند.
متقاضیان مابقی شهرهای استان تهران (به غیر از شهر تهران) فقط می توانند متقاضی ثبت نام در شهر محل سکونت خود باشند.
بدین سبب گزارش، ثبت نام نهضت ملی مسکن یک ماه بعد ابلاغ قانون جهش تولید توسط رئیس جمهور از ۲۸ مهرماه در سامانه saman.mrud.ir شروع شد. نهضت ملی مسکن یکی از سیاست های کلان دولت سیزدهم در زمینه مسکن می باشد که بر طبق این سیاست، راه اندازی ۴ میلیون واحد مسکونی در چهار سال در برنامه دولت قرار گرفته است. متقاضیان در مرحله اول با داشتن چهار شرط تاهل و سرپرست خانوار بودن، حداقل سابقه پنج سال سکونت در شهر موردتقاضا، فاقد مالکیت خصوصی و در نهایت عدم استفاده از امکانات دولتی از اول انقلاب در زمینه مسکن، می توانند نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.
بر طبق این قانون، زنان خودسرپرست مشروط به داشتن حداقل ۳۵ سال سن، معلولان جسمی و حرکتی با ۲۰ سال سن می توانند در قانون جهش تولید مسکن (نهضت ملی مسکن) مشارکت داشته باشند. همین طور قانون برای سرپرستان خانوار، محدودیت سنی نگذاشته است؛ چونکه این افراد سرپرست خانوار تعریف می شوند و برای قانونگذار متاهل یا سرپرست خانوار بودن ملاک است. در عین حال، زنان و مردان سرپرست خانوار که به سبب متارکه بصورت مجردی زندگی می کنند و سرپرست فرزندان خود هستند خانوار تلقی شده و بدون ملاک سن می توانند ثبت نام کنند.
برمبنای مصوبه تازه شورای عالی مسکن، مردان مجرد بالای ۴۵ سال سن و بیماران خاص با تاییدیه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، امکان ثبت نام در نهضت ملی مسکن را دارند.
برای مهاجران از کلانشهرها، سابقه سکونت به یک سال کاهش پیدا کرده است. بدین معنا اگر کسی ساکن کلانشهری بوده و در شهر دیگر، تقاضای مسکن دارد با حدود یکسال سابقه سکونت در همان شهر امکان ثبت نام در طرح نهضت ملی مسکن را دارد. همین طور برای کارکنان دولت و نیروهای نظامی و روحانیون برمبنای حکم اداری و یا برمبنای تشخیص حوزه های علمیه، سابقه سکونت ۵ ساله در طرح نهضت ملی مسکن مورد نیاز نیست. این افراد می توانند به جز تهران در سایر شهرهای کشور از این مزیت بهره مند شوند.1400/10/10
12:09:20
5.0 / 5
1494
تگهای خبر: تولید , زنان , ساختمان , قانون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
لباس نو