در برنامه تلویزیونی مطرح شد؛

شناسایی 3 هزارو 779 واحد مسکونی خالی بوسیله سامانه املاک و اسکان

شناسایی 3 هزارو 779 واحد مسکونی خالی بوسیله سامانه املاک و اسکان

به گزارش لباس نو یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اعلان اینکه در گذشته ارقام مالیاتی بر خانه های خالی بازدارنده نبود، اظهار داشت: سامانه املاک و اسکان و ثبت نام در آن جدی گرفته نشد.به گزارش لباس نو به نقل از مهر، مهدی طغیانی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با موضوع مالیات بر خانه های خالی گفت: مردم از این گلایه دارند که چرا خانه های خالی ارائه نمی شوند تا روند افزایشی قیمت ها در بخش مسکن کنترل شود.
وی اضافه کرد: در گذشته ارقام مالیاتی برای خانه های خالی بازدارنده نبود و بنا بر این مجلس یازدهم دنبال راهی بود تا خانه های خالی شناسایی و مالیات بازدارنده برای آنها ارائه شود.
طغیانی اظهار داشت: مالیات بر خانه های خالی برای تنظیم گری است و حاکمیت دنبال درآمد از خانه های خالی نیست.
مهدی طغیانی اظهار داشت: سامانه املاک و اسکان و ثبت نام در آن جدی گرفته نشد. اگر همه مردم در این سامانه ثبت نام نکنند پیدا کردن خانه های خالی مشکل است؛ چون اساس قانون خوداظهاری است.
مشخصات مالک و ملک برای دریافت مالیات باید مشخص باشد
علی رستم پور مدیرکل دفتر تنظیم مقررات و نظارت سازمان امور مالیاتی اظهار داشت: سه هزار و ۷۰۰ واحد خالی به ما اعلام شده است و مقرر شده وزارت راه و شهرسازی آمار خودرا راستی آزمایی کند.
وی اضافه کرد: تعدد قوانین درباره مالیات بر خانه های خالی یکی از مشکلاتی است که مانع اجرای این قوانین شده است.
رستم پور اظهار داشت: قوانین گذشته مالیاتی بر خانه های خالی بازدارنده نبود و همین دلیلی شد تا قانون جدید مصوب شود.
مدیرکل دفتر تنظیم مقررات و نظارت سازمان امور مالیاتی اضافه کرد: مشخصات مالک و ملک برای دریافت مالیات باید مشخص باشد و هر گاه این دو قسمت مشخص شود ما برگه های مالیاتی را صادر خواهیم کرد.
به خانه های خالی رسیدیم / اساس خوداظهاری است
اصلانی مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن هم درباره اجرائی نشدن قانون گرفتن مالیات بر خانه های خالی گفت: برمبنای قانونی که دولت مصوب کرده زمان خوداظهاری اختتام آذر ماه اعلام شده است. در قوانین گذشته اساس خود ظهاری مالکین نبوده است، اما برمبنای قانون جدید مبنا خود اظهاری است. برمبنای قانون قبلی پیامک های به مالکین خانه های خالی فرستاده شده است.
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن اضافه کرد: سازمان امور مالیاتی به دلایلی از اطلاعاتی که سامانه املاک و اسکان احصاء کرده نمی تواند استفاده و خانه های خالی واقعی را شناسایی کند.
وی اظهار داشت: داده های یک میلیون و ۱۷۰ هزار خانه خالی را به سازمان مالیاتی فرستادیم مشکلی که به وجود آمده این است که داده های ارسالی برمبنای خوداظهاری مالکین نیست.
مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن بیان داشت: داده های متقن خانه های خالی از هفته های آتی برگه های مالیاتی را دریافت می کنند.
منبع:

1400/10/14
13:12:15
5.0 / 5
810
تگهای خبر: اقتصاد , اقتصادی , قانون , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
لباس نو