جانشین رئیس پلیس راهور ناجا عنوان كرد

خوزستان جزو 4 استان پرتصادف کشور

خوزستان جزو 4 استان پرتصادف کشور

لباس نو: خوزستان جانشین رییس پلیس راهور ناجا با اعلان اینکه در سال حدود 300 هزار نفر مصدوم و مجروح بر اثر تصادفات رانندگی داریم، اظهار داشت: خوزستان جزو 4 استان پرتصادف کشور است.


سردار سیدتیمور حسینی امروز (۲۱ دی) در هفتمین جلسه کمیسیون اجرائی بخشنامه مدیریت ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی که در استانداری برگزار شد، اظهار نمود: عامل سفر امروز تصادف دلخراشی بود که روز گذشته در محور بهبهان -رامهرمز به وقوع پیوست که حدود ۴۷ دستگاه برخورد داشتند و متاسفانه ۵ نفر از هموطنان خودرا از دست دادیم که بسیار تاسف بار بود. امروز در کشور با معضلی به نام تصادفات مواجه هستیم که زندگی تک تک افراد جامعه را تحت تاثیر قرار می دهد.
به گزارش لباس نو به نقل از ایسنا، وی ادامه داد: همه ما به صورتی کاربر ترافیک محسوب می شویم و می توانیم بر این سیستم تاثیر بگذاریم و تاثیر بپذیریم. پس اقدام برای ساماندهی حوزه ترافیک یکی از مسائلی است که می تواند اثرات مستقیم بر جامعه بگذارد. هرچند که معیشت، اشتغال، کشاورزی، صنعت و... واجب است اما همه اینها برای این است که بتوانیم بهتر و آسان تر زندگی کنیم؛مقوله ترافیک نیز این هدف را دنبال می کند.
جانشین رییس پلیس راهور ناجا اظهار داشت: در سال حدود ۳۰۰ هزار نفر مصدوم و مجروح بر اثر تصادفات رانندگی داریم. البته این جدا از ۱۷ هزار نفری است که در طول سال جان خودرا از دست می دهند. اگر خوشبینانه نگاه نماییم که ۵ درصد از مجروحان، گرفتار معلولیت های جسمی مادام العمر می شوند، یعنی سالی حدود ۱۵ هزار نفر معلول خواهیم داشت. پس واقعا جا دارد برای این حوزه که شبانه روز مثل یک بمب هر آن ممکنست چاشنی آن کشیده شود همچون تصادف روز گذشته بهبهان، تصادف چند روز پیش در کردستان و تصادف سیستان و بلوچستان که ۸ نفر از اعضای یک خانواده کشته شدند، تلاش شود.
سردار حسینی با اشاره به اهمیت توجه به حوزه ترافیک، بیان کرد: ما در مرکز همه تلاش خودرا درحال به کارگیری هستیم تا بتوانیم اعتبار مورد نیاز بخش ترافیک را بگیریم. امروز در استان خوزستان مشکل داریم؛ خوزستان جزو ۴ استان پرتصادف کشور است. با حدود ۱۷ هزار کیلومتر راه، کمتر از ۳ درصد از راه های کشور را به خود اختصاص داده اما بر طبق آمار ۹ ماهه سال ۱۴۰۰، با ۵۱۰ نفر کشته بیش از ۴.۵ درصد از جانباختگان تصادف را به خود مختص کرده است.
وی افزود: در این ۹ ماه حدود ۱۴۱ میلیون تردد ثبت شده است؛ یعنی ۲.۳ درصد از تردد کشور. استان هم نسبت به دارا بودن راه ها و هم تردد، تصادف بیشتری دارد. امروز استان خوزستان قابل قیاس با دو یا سه دهه قبل نیست؛ امروز نیروی انسانی به تنهایی قادر به کنترل تردد و مدیریت ترافیک نیست.
سردار حسینی با اشاره به لزوم اضافه شدن سامانه ها، اظهار نمود: ما هم اکنون ۳۳ سامانه فعال در جاده ها داریم که به ۵۸۰ سامانه برای پوشش کامل محورهای مواصلاتی نیاز است. یکی از دغدغه های جدی مدیرکل راهداری باید هوشمندسازی جاده ها باشد. باتوجه به بافت صنعتی استان خوزستان، سامانه هایی که بتوانند فعالیت ناوگان عمومی بار و مسافر را خوب کنترل کند نیز نیاز است که بسیار حساس و مهمست.
جانشین رییس پلیس راهور ناجا با اشاره به اهمیت توجه به اصلاح رفتار ترافیکی در شهرها بیان کرد: رفتار ترافیکی انسانها در شهرها شکل می گیرد و اگر بخواهیم رفتار ترافیکی مردم را اصلاح نماییم باید معابر شهری را کنترل دقیق و نظارت نماییم. ما در شهر اهواز کاستی های بسیار زیادی داریم و در سایر شهرستان ها نیز نیاز به رسیدگی و توسعه سامانه ها و تقویت زیرساخت های ترافیکی داریم.
وی اظهار داشت: قانون برنامه ششم توسعه، شهرداری ها را مکلف کرده که به پلیس برای تامین الزامات راهنمایی و رانندگی کمک نماید اما اهواز تنها شهری است که هنوز به تکلیف قانونی خود تن نداده است. شهرداری اهواز را مکلف کنید که تکلیف خودرا اجرا نماید.
سردار حسینی خطاب به استاندار خوزستان اظهار نمود: استدعا دارم مسائل ترافیکی را جزو اولویت های استان قرار دهید و هر کمکی که از ما ساخته است در مرکز، تکلیف خودرا انجام می دهیم.
منبع:

1400/10/22
12:20:03
5.0 / 5
1060
تگهای خبر: اشتغال , توسعه , سفر , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
لباس نو